Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A seregély költhet eredményese...

A seregély költhet eredményesen, a cinkéknek kitett odúban?

Figyelt kérdés

A konyhakertünkben a letábolabbi szőlőlugas oszlopához erősítettem egy 3méter magason álló odút.

Tavaly széncinkék költöttek benne eredményesen. Idén egy seregélyt látok rendszerese a tetején énekelni. Nemrég a párja is megjelent. Csak az a baj hogy szerencsétlenek alig tudják betuszkolni magukat a cinkére méretezett lyukon. A hím már többször volt benn, tehát beférnek.

Viszont nem csak a nyílás a kicsi, hanem maga az odú is kissebb madarakra van méretezve. Ahogy a tetején állnak elég nehéz elképzelni, hogy hogyan fér el benne majd 4-5 seregély.(kb. 12x12cm a mérete)


Amásik kérdésem meg az, hogy két pár seregély minimum milyen távolságra szokott egymástól fészkelni, mert olyat is láttam hogy hárman veszekednek a fészekért. Ha két odút kitennék előfordulhat hogy két pár is megtelepszik?

Én azt se bánnám, ha megdézsmálnák a gyümölcseimet, ugyanis az egyik kedvenc madaram a seregély! :)


2014. máj. 2. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarnak, beférnek, de szerintem gond lesz a fészakaljjal. Nagyobb odú kéne. Bár erőltetni fogja a pár a fészkelést, mert biztonságos (valószínűleg ez a legjobb fészkelési lehetőség a környéken). Előfordulhat, hogy a fiókák összenyomják egymást, illetve az etetés sem lesz egyszerű.

Két odú esetén előfordulhat, hogy két pár is megtelepszik, de ha nagyobb odút szerzel, akkor azért fognak veszekedni (elvégre ez még jobb fészkelőhely). Nem tudom, talán a cinkeodút elhagyják.

2014. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

És a seregélyekre mennyire jellemző, hogy telepesen fészkeljenek? (kb 10 méterenként)

Táplálék van bőven. A szomszéd hetente jön a telkére levágni a füvét, ott szoktak keresgélni. Lucerna tábla is van a közelben, megy gyümölcsfák is vannak.

2014. máj. 2. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!