Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj ehet olívabogyót?

Papagáj ehet olívabogyót?

Figyelt kérdés
Meg erős paprikát/csilipaprikát? Nekem a tenyésztő akitől vettem azt mondta, hogy szereti, de nekem ez furcsa.

2014. máj. 7. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

az olíva bogyót nem tudom, de a tenyésztő akitől én vettem papagájt azt mondta, hogy erős paprikát adhatom neki, mivel a papagájok nem nagyon érzik a ízek között a különbséget. (Az erős paprika féregtelenítőnek is jó.)

2014. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2014. máj. 8. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A papagájok közt vannak olyan fajok amik eleve olajos magvakat, olajos tartalmú táplálékot részesítik előnyben, az emésztésük is erre van beállva. Ezeknek elvben mehetne az olíva, de ... de Magyarországon nem tudsz friss, érett olívát szerezni. Amiket a boltokban adnak az vagy tartósítva van vagy olíva olajban tárolt, így túl magas az olajtartalma. Szóval ne adj a madaradnak, mert megbetegszik tőle! (Egyébiránt milyen papagájról van szó?)


Csili. A paprikában kapszaicin található ami nem maró anyag, mi csak azért érezzük annak, mert a hőérzékelő sejtjeinket irritálja. Ettől "erős" azaz "hot" a paprika. A madarak azonban teljesen érzéketlenek rá, semmi bajuk sem lesz tőle és örömmel esznek meg bármilyen erős paprikát (persze van amelyik nem szereti, de nem azért nem szereti mert erős). Nyugodtan adhatsz tehát neki erőspaprikát, semmi baja nem lesz tőle (sőt...)

2014. máj. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :) Amúgy Hegyi papagáj
2014. máj. 28. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!