Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis verebet mit...

Találtam egy kis verebet mit adjak neki enni (mondjatok pár tippet is)?

Figyelt kérdés

Már tollas teljesen repülni próbálkozik, de még csak 10cm-et tesz meg kb. mielőtt azért piszkánátok, hogy miért vittem haza és ehhez hasonlók elmondom, hogy azért, mert lent volt a földön egy helyben csipogott,de nem jött az anyja megsajnáltam és hazahoztam. Egyébként nem csíp és a csőrét nem nagyon nyitogatja van egy kis fűfészke hintája vize és kukoricája (összezúzva). Nem tudom mit adjak neki, mert nem nagyon eszik láttam az egyik kommentbe tojás volt, de a szüleim nem engedik meg! :( Mit csináljak, hogy életbe maradjon?

Kérlek segítsetek minél gyorsabban!



#kis veréb nevelés #megmentés.
2014. máj. 8. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Csak a csupasz, vaksi, állni és járni nem tudó, kizárólag fehér pehelytollakkal fedett madárfiókákat érdemes megmenteni. A tollas fiókák csak látszólag árvák: a "szétszóródni és túlélni" biológiai parancsnak engedelmeskednjek, és az öreg madarak táplálják őket. Az ő mentésükkel csak kárt okozunk."


Én azt tanácsolom, hogy vidd vissza pontosan oda ahol találtad. Ezzel tennéd a legjobbat.

A fiókáknak fehérje dús táplálékra van szükségük, mint például a tojás, rovarok.

Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor el fog pusztulni. Gondolom arra sincs időd az iskola miatt, hogy óránként megetesd.

Elhiszem, hogy csak segíteni szeretnél neki, de tényleg vidd vissza mert így csak szenvedni fog.

2014. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes ott hagyni ha nincs feltétlen veszélyben.

Én kölyökkoromban állatkínzó kölykök markából kaptam ki és mentettem verébfiókát, ő már tollas volt és nyitogatta is a csőrét.

Lámpával tartottam melegen a kibélelt fészekodút, főtt tojással etettem kb kétóránként. Mikor megerősödött, gyakran kivittem az erkélyre, kis rovarokat össze tudott akkor már egyedül is szedni, aztán onnantól sok idő nem kellett neki, kirepült. :)

2014. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de etettem, amilyen sűrűn tudtam főleg gilisztám volt, de nem akarta megenni nem is nyitogatta a száját sem, de csak belecsípett. Ma reggelre pedig meghalt. :(

Pedig csak tegnap dél után kb. 16:00 körül hoztam haza.

Nem is ellenkezett, nem menekült semmit nem csinált szinte pedig tollas volt. Amúgy próbáltam már toll nélkülit nevelni, de az 2 nap után meghalt. Az legalább nyitogatta a száját. Ez a mostani, ami meghalt biztosan mérgezett kukacot vagy valami ilyet evett nem mintha olyan nagy veréb szakértő lennék, de szerintem ezzel valami nem volt rendben.

Azért sajnálom szegényt. :(

2014. máj. 9. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :( Szegényke beteg lehetett már amikor találtad.
2014. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Avikam válasza:
szia én sokszor találtam verevet kicsit is nagyot is meg kisbalambot is van egy kutyahordozóm az ilyen állatok számára a kicsiknek mindig magvakat áztattam vízbe és szemöldökcsipesszel adtam nekik vizet pedig úgy hogy egy gumikesztyűre csináltam egy kis lyukat és úgy csöpögtettem a szájába a nagyobbaknak már kupakba tettem vizet és kaját a galamb sajnos meghalt mer sérült volt mer macska kapta el de a verebek megmaradtak és elengedtem őket mikor már megnőtt vagy épp meggyógyult :) ha még lesz ilyen hogy találsz akkor ezeket csináld vele csontit is adhatsz neki
2014. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!