Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy tudom távol tartani a...

Hogy tudom távol tartani a madarakat, hogy fészket építsenek a redőnyömbe?

Figyelt kérdés
Annál a résznél, ahol húzom fel a redőnyt, betelepedtek madarak, és azért nagyon zavaró, mert reggel amikor visítanak, olyan, mintha a fülem mellett lenne, ugyanis tényleg csak egy vékony fa lemez választ el minket egymástól. A redőny itt az ablakba van beépítve, nem úgy kint, mint otthon. Betömni nem tudom, mert egyrészt nem tudom akkor fel-le húzni a redőnyt, másrészt bent elég nagy a hely. Kívülről sem tudom betömni a rést, mert ha kiesik, akkor ráesik az utcára. Kihajolni nem tudok, mert a hatodik emeleten vagyok, ugyanezért nem tudok ilyen fóliacsíkokat vagy más egyebet sem felrakni. A probléma elég sürgős lenne, mivel nagyjából egy hónapja alig tudok aludni az állandó reggeli sikítozástól. (nem, nem lágy madárcsicsergésre gondolok)
2014. máj. 10. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizonyára a szomszédaidnál is hasonló a redőny beépítése. Érdeklődj náluk, ők hogyan oldották meg.
2014. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Odarögzítesz egy nejlonszatyrot. Az meg csörög, lobog, és a madárcsalád sem szereti a zavaró hangokat, tárgyakat.
2014. máj. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor már kikelt fiókákról lehet szó, ha úgy visítoznak. Jó lenne, ha őket megtűrnéd, míg kirepülnek, különben elpusztulhatnak. És utána kéne tenni valamit, hogy többször ne oda fészkeljenek. Gyorsan kirepülnek amúgy...


Akkor a redőnyről!

Esetleg tudnál feltölteni róla fotót, hogy tudjuk milyen fajta redőny?

Már úgy értem, hogy amin látszik, hogy hol lehetne hozzáférni.


Pl bentről a szobából kinyitható a tokja, belelátni???

2014. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére még nem költenek, nem a fiókák süvítenek, hanem a felnőttek, de nagyon idegesítő, van amikor hajnali 5kor elkezdik, és egy fél óráig abba se hagyják. Belülről kinyitható a tok, le is szedtem, de akkor meg ugye a szobába repültek be a madarak, aminek mondhatom, még jobban örültem....most átmeneti megoldásként szatyrokkal betömködtem kívülről, de így nem tudom le-fel húzni a redőnyt, illetve sokszor még azt is be szokták nyomkodni, és bejönnek. De legalább már most egy-két nyugodt éjszakám van. Köszönöm mindenki segítségét!
2014. máj. 25. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Hajnali 5 nem is korai , ahogy megfigyeltem (amikor sokat aludtam kinn a kertben), a madarak már 4-kor aktívak!!! :))

No hát még ezeket teheted, hogy hosszútávon ne jöjjenek be:

-Vannak olyan felszerelhető csíkok, amelyen végig sörték vannak. Nem tudom mi a neve sajnos. Pl. ajtók aljára szoktak rakni olyat.. Ha szerelnél a redőnytokra oda, ahol a rés van, akkor azzal elzárnád, de a redőny csúszna tőle.

-Illetve kitennél műfészkeket és odúkat a környékre, hogy inkább azt nézzék ki maguknak. Ehhez mondjuk tudni kéne milyen madár...

2014. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!