Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja lehet a pintyeimnek?

Mi baja lehet a pintyeimnek?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy már olyan 3-4 éve volt két fiú pintyünk, aztán idén nyáron az egyik elpusztult. Vettünk a fiú mellé most már egy lányt akivel elvoltak tojás is volt de az sajnos bezápult. Aztán tegnap reggel még semmi, estére meg már lent ült a kislány a kalitka alján felborzolt tollakkal, amikor hozzányúltam felborult mintha a lábával lenne valami és reggelre elpusztult szegénykém.

Miért lehet az, hogy a fiú aki évek óta megvan semmi baja nincs és akit veszünk hozzá legyen az fiú v. lány mindig elpusztul. Ugyanazt ették, itták, ugyanott voltak, nem volt nekik se túl hűvös, se túl meleg, nem volt rájuk huzat se és mégis...:(

Lehetséges, hogy másik nem bírja elviselni maga mellett a párját???

Van/volt már valaki hasonló helyzetben???

Előre is köszi!!


2009. dec. 28. 12:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah és zebrapintyek, ha ez számít valamit!
2009. dec. 28. 12:49
 2/9 anonim válasza:
60%
Nem lehet az hogy verekednek? pl. agyon verte a him a nostenyt es a masikat is? nalunk is volt ilyen, de azok hullamos papagajok voltak.:( sajnalom, hogy ezt tortent.
2009. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam arra, csak jó lenne biztosan tudni, mert ha most veszünk neki megint párt akkor lehet azt is bántani fogja ha meg egyedül marad akkor meg elpusztul azt meg nem szeretném...:(
2009. dec. 28. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:

A baj ott kezdődik, hogy nem kereskedésben kell megvásárolni, hanem egy tenyésztőnél. Írj privátot és talán tudok segíteni.


Másodszor, pedig a zebra tojók érzékenyek. Nekem is mindig elpusztultak, ezért hagytam abba a tartásukat.


Bár egy tenyésztőnél vásárolt egyeddel lehet szerencséd!

2009. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sajnos én is kerültem már ebbe a helyzetbe... :( egyszer vettem egy nimfát kereskedőnél, és 4 nappal később meghalt, pedig a többi madaram is ugyanott volt tartva, és mégsem volt semmi bajuk... tenyésztőnél azért jobb madarat venni, mert láthatod, hogy hol tartja őket, mivel eteti, stb...
2009. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem kereskedésben vettem, hanem egy rokonunktól kaptam az első párat aztán tőle a másik kettőt is, amik elpusztultak...
2009. dec. 30. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Az meg a másik rossz dolog. Rokontól kapni valamit.


Sosem volt ez jó, mert mindig a selejtet adják oda.


Ezért jó még mindig egy tenyésztőtől venni. Mivel azt akarja, hogy több vevője legyen, ezért nem fog beteg és rossz állapotú madarat adni, remélhetőleg.

2010. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem, hogy a selejtet adták oda, mert én választottam ki mindig a sok pinty közül,nem ők...

És még annyit, hogy mi lesz ha a megmarad pintyemet beteszem a két nimfám közé, mert anyu nem akar többet, elege van de én viszont szeretném ha megmaradna...nem fogják bántani?

2010. jan. 3. 16:31
 9/9 anonim ***** válasza:

De!


A pintyek csipkedhetik a nimfákat és csúnya tollazatuk lesz!


Vagy a nimfák nyírják ki a pintyeket!


Semmiképp se zárd őket össze egy kis kalitkába!

2010. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!