Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tépi a tollát két...

Mikokka kérdése:

Miért tépi a tollát két nimfapapagájom?

Figyelt kérdés
Van hét nimfapapagájom egy kalitkában. NYáron a szabadban vannak egy nagyobb elkerített részen. Közülük 2 tépi a saját tollát. Olyanok mint a kopasz tyúkok, kopasz a nyakuk, hátuk. Látom rajtuk, hogy direkt csinálják maguknak, mert fájdalmasan csippantanak amikor kiránja a tollát. Mi lehet az oka?Az a madár amelyik először szaggatta magát, idegenben megözvegyült. Amikor hazakerült, az apamadár kezdte tépdesni magát, kb fél év után, pedig neki most is meg van a párja, aki még így is hűséges hozzá.

2014. máj. 15. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az intelligensebb madarak hajlamosak a tolltépkedésre. Ennek oka bármi lehet. Nekem is volt egy nimfám, amelyik fél éves korában kezdte tépkedni a tollát. Ijesztő volt, mert vérzett is a háta, és a csőre is véres volt sokszor. Egy idő után már csak az egyik combja felett tépkedte, és már nem sebesre. Így is élt a drága 26 évet. :)

Az a baj, hogy a társai eltanulhatják tőle, így lehet, hogy jobb lenne ha elkülönítenéd.

2014. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor azt olvastam, hogy ez az unalom jele, amikor nem jut elég ingerhez és saját magát ingerli valamivel. Sok apró kérdés merül fel a viselkedéssel kapcsolatban: nyáron, amikor nagyobb térben van, akkor is tépi a tollait, vagy csak amikor kisebb mozgástérbe van zárva Kizárt, hogy valamilyen (pl. gombás) bőrfertőzése legyen ? Nincs valamilyen, egyoldalú táplálásból eredő hiánybetegsége ?
2014. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem valamilyen vitaminhiányban szenved és még unatkozhat is. Na vitamincseppet használj, azt elég télen, adj neki répát,imádják a friss répalevelet, almát, tyúkhúrt, háztartási kekszet, nagyon finom sóder is lehet bent, hogy csipegessen,kell a begyébe, hogy jól emésszen. Csőrkoptatóba ne a figurásat válaszd, hanem azt az ovális formájút, már elfelejtettem a nevét. Ezek lekötik a figyelmét és erősítik. A fürtöskölest is örömmel pusztítják. ha változatosan eteted, nem lehet baja. Figyelj arra is, ne legyen avas vagy penészes a mag, amit veszel, mert attól is lehet beteg, és érdemes még csiráztatni is nekik, mert abba is sok a vitamin. Remélem tudtam segíteni.
2014. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hiánybetegségre azért nem gondolnék, mert a többi öt madár dús tollazatú. Ráadásul az apa madár van a hierarchia csúcsán tehát ő eszik először. Én sajtot szoktam minden nap betenni nekik, aminek nagyon nekiesnek. Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon tetszett az intelligens madár válasz. Valóban ez a két madár okos és kommunikatív.
2014. máj. 16. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!