Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit eszik a vadgalamb? Mert...

Mit eszik a vadgalamb? Mert találtunk egy törött szárnyú vadgalambot, hazavittük és a doki azt mondta, hogy maradjon nálunk 21 napig. A ketrece megvan, meg minden, jól érzi magát, de mit adjunk neki enni (egyenlőre papagáj kaját adunk neki)

Figyelt kérdés
és hogyan tartsuk? így jó ahogy most van?

2014. máj. 21. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb lenne szólni a galambmentésnek! [link]

Nekem ők segítettek amikor törött szárnyú szürke galambot találtam.

2014. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az apró magot is imádja, amit kanári eleségként szoktam venni. A búzát, árpát nagyon szereti. A hántolt tisztított napraforgó magot szoktam adni még, és megőrül érte. Amin leginkább meglepődtem, a sótlan magot csak ímmel-ámmal eszi de a sózott napraforgóbelet sznte falja már lassan hatodik éve.


Igaz, az én galambom 2008 szeptember elején itt az erkélyen született és kb 3 napos korában itt hagyta az anyja. Azóta én kezdtem etetni, melengetni. Eleinte kézzel a csőrébe.., de már komoly felnőtt erős galamb lett belőle. olyan itt nálunk, mint egy házi macska. Egészen másképp viselkedik velünk, mint általában a madarak szoktak. Nem él fogságban, nincs kalitkája. Szabadon lakik itthon. Megtanulta hova lehet pottyantani és hova nagyon nem. Amikor ki akar menni, akkor kiabál, hogy "nyisd már ki az ablakot, mert repülni szeretnék egyet!" Amikor kintről meglát az ablakban és a vállamra repül és forog körbe és turbékolja a fülembe amit tanítottam neki. Kiskorában mindig azt hallgatta amit mondogattam, hogy "gyönyörű". Ezt mondja turbékolás helyett.


Végülis ez kicsit off volt, de kikívánkozott belőlem, mert nagyon szeretem a kis "csibémet" és ő is engem. :-)


Amikor a fészekben ül és oda megyek hozzá, akkor jól elver. Össze harapdál mint egy kiskutya. Ott nem tűr meg még engem sem, pedig igazán nagyon szeret. Hatalmas szeretetben nőtt fel itt nálam.


Videó: https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo&list=UUssTTBV2sn..


Alatta a két tojás nem valódi, azok műanyag tojások vízzel feltöltve, hogy telinek érezze a súlyát. Az eredeti tojást eltüntetem, különben már egy századot is felállíthattam volna belőlük, ha megmaradna mind és kikelnének.



Vissza térve a kérdésre, tegyél elé vizet valamiben, hogy bármikor hozzá férjen és a magok közül valamelyik, esetleg több féle is lehet ott, amit bármikor megtalál.


Egyébként a galambok nagyon gyorsan gyógyulnak.

Egyszer az erkélyen egyik fiú galamb teljesen szétverte egy konkurens szülő kicsinyének a fejbőrét, szinte kinyílt a bőr a fején. Rémisztő volt a látvány, amikor kimentem. Hihetetlenül gyorsan rendbe jött az is.


Egyébként nem tenyésztem a galambokat, de akkoriban sok olyan dolog ért engem, ami miatt depresszió lettem és akkor engedtem galambokat fészkelni az erkélyen. Onnan ezek a tapasztalatok. Az általam felnevelt "gyönyörű" pedig már a családhoz tartozik. Most is repked itt a fejem fölött. Éppen a párzás van rajtuk és ilyenkor nehéz bírni vele, mert csak a lány az első, második és a sokadik is nála, azután következik minden más. Nem véletlenül mondják, "olyan szerelmes mint a galambok".


Sok sikert a gyógyításhoz!

2014. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt még elfelejtettem, ha tisztára mosott, megszárított tojás héjat jó apróra össze törsz, az jó lehet, mert a csont építéshez ásványi anyagokat visz be vele a szervezetébe. Abban minden meg van, ami kell. A tyúkanyó bele tette. :)


Úgy szoktam a tojás héjat apróra törni, hogy a szárított tojás héját egyik tenyeremben a másik kezem ujjával és körmével addig töröm és zúzom, amíg egészen apró darabokra szét nem esik. A madár érzi ha szüksége van rá és enni fog belőle ha kell. Így csinálom az én galambom párjának is, hogy amikor tojik, akkor mész héja legyen a tojásnak és ne valami lágy bőrszerű. Volt már arra is példa.

2014. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válasodat:)
2014. máj. 28. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:
A galambok nem szeretik a zabot, árpát. Elfogadják, ha nincs más. Ezeknek nagy a rosttartalma, nehezen emészthetőek, a galambok emésztőrendszere pedig gyors. A kölest, lenmagot szeretik nagyon, és az olajos magvakat. Pl. a napraforgómagot szeretik. Szabadon élve a friss növényi hajtásokat is fogyasztja, kihúzza a födből. Ezt keresik, amikor a füvön kóricálnak.
2020. jan. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!