Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A mai nap találtam a kertben...

A mai nap találtam a kertben egy fecske fiókát és el hoztam magammal be a házba?

Figyelt kérdés
megitatni meg tudtam de nem tudom meg etetni szereztem neki gilisztát is és szét vagdostam neki kis darabokra aztán szemöldök csipesszel próbáltan oda adni neki de nem tudtam mert nem nyissa ki a csőrét aztán óvatosan szét szedtem a csőrét és úgy etettem meg. mért nem akarna enni? Már rendes szép tollai vannak nem pelyhek de gyenge szegény nagyon sajnálom remélem túl éli valaki segítsen .?
2014. jún. 12. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
mme.hu - a facebookon is keress rá!
2014. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elhoztad, holott valahol ott lehetett az anyja. Ha tolla van, most tanul repülni, csak éppen lehet, megpihent.
2014. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem mert a macska meg fogta de el tudtam kapni ki vettem a szájából nem hiszem hogy meg sérüt bár kicsit furcsán megy de mint említettem fióka csak nem tudom hogyan kéne meg etetni .
2014. jún. 12. 21:43
 4/5 Tiegris válasza:
Minden fiókát fel lehet nevelni ezzel a tápszerrel, én most is nevelek hármat :2 háztartási kekszet vízbe áztatni, mellé kb, 2 centi banánt vágni, kéj nélkül , 1 keményrefőtt tojássárgája és egy kis calcimusc pár csepp vagy egy calcium tablettából kicsit kaparni bele. Ezt pürésíteni, de ha villával nyomkodod össze az is megfelel. Egy féldecis fecskendőbe felszívni és a madár csőrének a széléhez érinteni. Lassan nyomni és várni, hogy lenyelje. A begyét kell nézni, ha tele van akkor elég. a veréb különösen mohó, Amikor már kezd eltűnni a csőre tövében a sárga szín akkor lassan kell átállítani a rendes eleségre. De a legjobb felhívni az állatvédőket pl Komlón!és nelol átadni. Utánzással tanul enni, másik madártól, de a youtube is jó volt a galambnak , másfél óráig néztük ahogy csipegettek a többiek, utána ő is lassan megtanulta, hogy mire való a csőre! :D Figyelem a madárfiókáknál 3-4 óra súlyos éhezés, nem élik túl. 2 óránkánt teli begy az a biztos, ne próbáld otthom gilisztával etetni vagy más rovarral, lisztkukaccal stb. gyengék a belei és kilyukadnak. Szükségük van begytejre amit ez a püré helyettesít!
2014. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat sokat segítettél de ez már nem teljesen fiók már mai nap a házban röptettem csak kicsit gyenge szegénykém már szép fekete tollai vannak de még egy két helyen látszik a pelyhek rajta. még nem merem el engedni kicsit had erősödjön legalább még egy pár napot ma vettem neki liszt kukacot nem élnek a kukacok.
2014. jún. 13. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!