Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet csinálni, hogy ne...

Mit lehet csinálni, hogy ne az ereszünk alá építsenek a fecskék?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel vettük észre, hogy elkezdtek építkezni, és alatta a teraszon rengeteg sár, meg madárkaki van. Sajnos muszáj őket elhessegetni, mert a legrosszabb helyre akarják csinálni, pont a bejárati ajtó fölé, meg végig a teraszon, és rengeteg sár van ott már most, nem győzzük takarítani.

2014. máj. 26. 11:42
 1/5 gömbicica ***** válasza:
25%

helyedben boldog lennék, hogy ez a végtelenül kedves, és hasznos madár megtisztel azzal, hogy fészket rak Nálad.

amig épitkezünk mi is szemetelünk :-)

amint kész lesz a fészek, készitsetek egy kis "tálcát" a fészek alá, és nem lesz gond.

kivételezett helyzetben vagy. azt ugye tudod????

ráadásul imédják a szunyogokat, igy gyériteni fogják az élettereteket is!!!

én inkább megoldást keresnék, mint "tiltanám"

ráadásul a számuk is rohamosan csökken sajnos. nem csak a fecskéknek, hanem minden madárnak((((

Fiaméknál az eresz alá egy rozsdafarku rakott fészket :-) most hogy szigeteltek, óvatosan fiókástól áttették őket fészkestől egy "mü ereszalj" alá :-) elfogadta a kismadár :-)

2014. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van másik megoldás is:

[link]


szerelhettek fecskepelenkát, ha van rá hely.

2014. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gömbicica ***** válasza:

:-) hát nem is tudtam, hogy fecskepelenáknak hivják ezt a kis lemezt, amit a fészek alá lehet tenni :-)

kedves neve van )

akkor én is már igy ajánlottam volna.


Kedves Kérdező! legyen türelmed Hozzájuk. megéri!!!!

2014. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És valahogy nem lehetne átszoktatni őket a ház másik falára? Mert itthon hiába mutatom meg ezeket az ötleteket, senki nem fogja értékelni :( Úgyis az lesz mondva, hogy ezt a madárpelenkát is nekünk kell takarítani, meg megcsinálni sem egyszerű. Viszont ha a ház másik falára csinálnák, akkor ott nem lenne baj, csak így, hogy pont arra a felére építenek, ahol mindenki járkál, ahol az ajtó van.

Nagyon sajnálom egyébként a madárkákat :( Itt találtak nálunk sarat, azért itt építkeznek. Csak ha kicsit messzebb vinnék, az jó lenne.

2014. máj. 26. 12:45
 5/5 gömbicica ***** válasza:

fészekrakáshoz fontos, hogy védett legyen, szerintem figyelik a széljárást, égtájakat is talán, hogy tud rárepülni a fészekre, honnan tud kaját hordani, stb.....

csodák ám a madarak!!!!! nem viccből rakja a fészkét oda, ahová.

2014. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!