Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akarok keltetni törpefürj,...

Akarok keltetni törpefürj, virginiai fogasfürj és gazdasági fürj tojásokat speciális keltetöben. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ha lehetséges naponta hányszor kell megforgatni a tojásokat?

#tojás #törpefürj #gazdasági fürj
2014. jún. 26. 18:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

válaszokban már megvan

napi 2-3 forgatás

a tojás egyik felét X-el, a másikat O-val jelölöd meg alkoholos filccel vagy más színű filccel.

Így egyszerre az összes tojást meg tudod forgatni.

egyesével, kézzel...

2014. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm,a fogasfürj trojások azok olyanok,hogy virginiai fogasfürj és gazdasági fürj keverék,akkor is 23 napon belül fog kikelni?
2014. jún. 30. 18:32
 13/17 anonim ***** válasza:

Már leírtam a kelési idejét.

kínai törpefürj: 18 nap

virginiai fogasfürj: 23 nap

gazdasági fürj: 16 nap


Tehát ha egyszerre teszed be a gazdasági és a fogas fürj tojást, akkor egy hét különbséggel fognak kikelni. Ez azt jelenti, hogy a gazdaságik már kezdenek tollasodni, mikor a virginiaiak még csak kikelnek. Tehát el fogják őket nyomni.


Egyébként én is hasonló gépben keltetem őket. Ki kell venni a forgatóművet és simán a rácsra tenni a tojásokat.

Forgatáskor a külsőket belülre, a belsőket kívülre tedd hogy egyenletesen fejlődjenek.

2014. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
De én úgy gondoltam,hogy virginiai fogasfürj kakas párosodott a gazdasági fürj tyúkkal.
2014. jún. 30. 22:10
 15/17 anonim ***** válasza:

a fürjeket nem ismerem, de a kacsáknál a két kelési idő között van a hibrid kelési ideje:

házikacsa 28 nap

némakacsa 35 nap

és a hibridjuk mulardkacsa 31-32 nap

2014. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ja de feltétel, hogy legyen életképes embrió.

és 10 (max 14) napnál nem régebbi tojást rakj be keltetni!

a tojásokat tárolás során is naponta fordítsd meg.

2014. jún. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha fogasfürj és a gazdasági fürj párzik, akkor abból nem lesz utód.
2014. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!