Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet TUKÁNT venni Magyaro...

Hol lehet TUKÁNT venni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem!

2014. júl. 6. 13:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem miért ragaszkodsz hozzá ennyire.

Volt már egyáltalán bármilyen komolyabbnak mondható madarad?

Attól hogy esetleg megoldanád a tartásukat,etetésüket ezer dolog felmerülhet amire előre nem gondoltál. Nem kéne tudatlanság,tapasztalatlanság miatt megbetegíteni,"megölni" 1-2 ilyen madarat csak azért mert te régóta akarsz egyet.

Egy papagáj vagy bármilyen más gyakoribb madár tartása nem azt jelenti hogy alább adod,kevesebbel is beéred mert egyik se kevesebb mint egy tukán.

Sok éve álmom egy kék-sárga ara de mégse tartok és a jövőben se biztos hogy lesz mert miközben évek óta más kisebb fajokat tartok tanultam "egy-két" dolgot és rájöttem nem biztos hogy meg tudnám neki adni azt amire szüksége van sok-sok évtizeden keresztül így nem veszek csak azért mert az álommadaram mert nem akarom tönkretenni az életét.


NE azért akarj tukánt venni mert ritka,különleges vagy mert egyszer régen láttál róla egy képet,videót és megtetszett.

Rengetegen szeretik a delfineket de belegondolni is szörnyű mi lenne ha minden ilyen ember a kerti medencéjében delfint tartana csak azért mert megszerette őket és úgymond mindenáron akart egyet.

2014. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

Először a lehetőségek.

Állatkertnél érdeklődj, feltehetően ismerik az összes felettes szervet (annyi átszerevzés volt, én sem igazodom ki rajta), hogy hol van lista bejelentett magyar tenyészetekről. Valószínű, hogy a legnagyobb állatkereteken kívül nincs másik, és még ott is kérdéses (A FÁNK-nak emlékeim szerint nincs tenyészete). Így egyszerűbb lesz a behozatali enegdélyekkel kapcsolatos mizéria és neked sem kell hat nyelven levelezned a világ minden tájára.

Nem tudom, melyik tukán, van egy pár... a tokótukán B listás a CITES szerint, meghatározott engedélyekkel, de kereskedelmi forgalma lehetséges (bizonyos kvótáig, ha vadon kell befogni, de az állatkertek szeretik tenyészetni, mert látványos). Szóval jogilag elérhető, hogy legyen egy tukánod, ha komolyan gondolod, csak sok és folyamatos papírozást igényel. Bárki, aki B listás fajt tart, tud segíteni a papírügyek intézésében, mire lenne szükséged, hol kell igényelni, mennyi idő stb.


A problémák.

Nem egyszerű tartani, és itt nem csak egy speciális röpdére gondolok. Elég kényes az emésztésük, sokféle betegségre hajlamosak (méghozzá nem épp egyszerű vérproblémákra, fertőző betegségekre stb.), nagyon drága a tartásuk, folyamatos állapotfelmérést igényelnek. És azért valljuk be, nem minden sarkon találsz állatorvost, aki legalább alapszinten ért a biológiájukhoz, vagyis járhatnál vele az állatkertbe (már ha ők is tartanak, ha nem, akkor nekik sem lesz orvosuk hozzá), és betegen még annyira sem tűrik a szállítást, mint normálisan.

Van egy olyan érzésem, hogy ha oroszlánt tartanál, még az is egyszerűbb és olcsóbb mulatság lenne.

2014. júl. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát nagyon koszonom mindenkinek!!! Lehet, hogy maradok a papagájnál...:)
2014. júl. 9. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!