Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja a papagájomnak?

Mi baja a papagájomnak?

Figyelt kérdés
Kihullott a leghosszabb farktolla, azóta tépkedi a többit, már azóta 1 vagy 2 még ki is tépett. Mára már piszkálgatja és akkor vérezni kezd és egyre jobban! Nagyon aggódom érte, kérlek segítsetek! (Ha máshol találkoztok a kérdéssel, bocsi, tegnap is kiírtam de sehol sem láttam megjelenni, lehet, hogy nem küldte el, de ha mégis, bocsi a fölös kérdés miatt)
2010. jan. 8. 16:12
1 2
 1/11 kalmangabor ***** válasza:
Gondolj utána, milyen változások álltak be a madár mellett. Ha van valami, és meg tudod azt szüntetni, próbáld meg. Közben érdemes átnézni a madarat, nem szedett-e esetleg össze valamilyen élősködőt. Ha eddig nem kapott vitamint, zöldséget, az sem ártana neki és ha lenne infralámpád, az lenne a tuti. Amit olvastam róla, az alapján gyors eredményre ne számíts, de sok sikert!
2010. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jan. 8. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na gyorsan verd ki a fejedből az infralámpát!

Nem napos fióka ez, hogy melegíteni kell! És amúgy is egészségtelen egy felnőtt madárnak, hogy infralámpa alá helyezzék! Ekkora hülyeséget még sosem hallottam életemben! Röhögnöm kell rajta!


Szóval a tépkedés egyik fő oka, ami a vérzést is kiváltja, hogy vitaminhiánya van és gyorsan meg kell szüntetni, mivel nagyon megkárosítja saját magát!


Főtt tojást tegyél be neki minden nap egy kicsit, amennyit el is fogyaszt még aznap! Ugyanúgy zöldeleség is mehet neki!


És azért csinálja ezt a papagájod, mert épp vedlik! Ilyenkor normális a sok toll kihullása! Nem tépkedi magát, hanem "átöltözik".

Mennyi idős a madárka? És milyen faj?

2010. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vedlik, azon már túlvan nemrégen vedlett. Csak akkor kezdődött, azóta tépkedi a tollát. Hullámos papagáj, és 6 éve vettük, akkor kb. 1-2 éves lehetett, vagyis most 7-8 éves lehet. Azt olvastam, hogy a 8. év a legkritikusabb. :S
2010. jan. 8. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem olvastál igazságot! Sosem tudni, hogy melyik év a legkritikusabb egy madárnál, hisz azt sem tudjuk megmondani, hogy saját magunknak melyik a legkritikusabb év!


Továbbra is azt javaslom, amit leírtam!


Egyedül van? Foglalkozol vele minden nap? ha nem tudsz vele foglalkozni, akkor szerezz hozzá egy párt!

Egyből jobban fogja érezni magát!

2010. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyedül van, de mindennap játszom vele és beszélgetünk, beszélni ugyan nem tudott megtanulni. Nap közbe apukám van itthon vele, de a kalitkában van egy papagáj babája, amit nagyon szeret. Rám már úgy tekint, mintha a párja lennék. Szokott magot adni az ujjamnak :)
2010. jan. 8. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Aranyos madár lehet! :)


És, ahogy a szavaidból kiveszem egy hímről van szó.


Úgy látom, hogy foglalkozol vele, ezért csakis vitaminhiányra tippelnék. Próbáld még ki az ivóvizébe cseppentett almaecetet is! Nagyon jó hatása van minden élőlényre!


Aztán, ha rendbe jött ne add neki többet, nehogy hozzá szokjon a szervezete!

2010. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kalmangabor ***** válasza:
60%
Siroki Zoltán bá'! Le lettél szavazva! :/
2010. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hsznos tanácsokat, megfogadom őket!


// Milyen Siroki Zoltán bá' ról beszélt? //

2010. jan. 9. 15:50
 10/11 anonim válasza:
Szegény kis papagáj :( Vegyél neki egy párt... bár azt már nem hiszem hogy elfogadná mert már azt hiszi ő is ember és téged tekint a párjának. A tolltépkedés pedig unalom elűzés mert unatkozik. Ha 1 órát vele vagy az nagyon kevés a 2-3 óra is az, mert mit csinál a nap többi 23 órájában??? gubbaszt és néz ki a fejéből
2011. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!