Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék saját kezüleg...

Szeretnék saját kezüleg felnevelni egy hullámos papagájt és kéne segítség! Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
annyit tudok hogy inkubátor vagy keltető lehet a kettő ugyan az nem tudom és még?
2014. júl. 16. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért akarod kézzel felnevelni? Ha csak cuki és szelíd madarat akarsz, egyáltalán ne tedd. Madárnak madár a párja, szülője, nem te, és ez a normális. A hullámos alapból is nagyon könnyen megszelídül, anyagilag sem éri meg, és rövidebb idő alatt megszelídítheted, mint, hogy felneveled.


2. Ha vészhelyzet van, otthagyta az anyja, stb, akkor tudnod kell, hogy nagy feladatot vállalsz. Fecskendővel és speciális tápszerrel kell etetned. Itthon a leggyakrabban a Nutribird A19 kapható, de ez nem hullámosoknak lett kifejlesztve, gondolom lehetnek ezért mellékhatásai. 2-3 óránként kell tenned, ahogy kiürül a begye. Állandó hőmérsékleten kell tartani, egy olyanon ami neki megfelelő, ezt lehet látni rajta, illetve a páratartalmat is szinten kell tartanod. Meg még egy csomó apró dolog, amit nem lehet leírni. Szóval bonyolult az egész.


De ha nem tudod az inkubátor és a keltető között a különbséget, akkor inkább olvass még a papagájtartás után, és majd ha lesz tapasztalatod, akkor nevelj. Hidd el, jobban megéri, sikerélményed is lehet, és a fióka sem pusztul el. :)

2014. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés milyenségéből kiindulva a kérdező az előbbi miatt akar kézzel nevelni.

Csak azt nem tudom MIÉRT???


Vettem 2db 2 hónapos hullámost és már második nap a tenyeremből ettek. Semmi értelme egy ilyen madarat csak úgy kézzel nevelni. Idővel,napi sok foglalkozással egyre jobban bízik a gazdájában a madár és előbb-utóbb ugyanolyan szelídek mint a kézzel neveltek. A különbség csak annyi hogy ez időbe telik, tenni kell,meg kell dolgozni a madár bizalmáért míg egy kézzel nevelt pár nap után teljesen szelíd. De ha ennyi időt sem szánsz a madárra akkor egyáltalán nem kéne madarat venned, a kézzel neveltnek sincs sok értelme mert napi foglalkozás nélkül,ha elhanyagolod ők se maradnak teljesen szelídek.


Arról már nem is beszélve hogy ha EGY(1db) hullámos papagájt nevelsz kézzel akkor elég hamar tapasztalni fogod hogy teljesen tönkretetted szegényt mert fogalma se lesz róla hogy ő egy madár azt fogja hinni magáról hogy ő is egy ember és emiatt mivel ez természetellenes különböző viselkedésproblémái lesznek.

2014. júl. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van két hullámosom mielőtt még tapasztalatlannak hívnak hívtok és ők szeretnek engem
2014. júl. 17. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ez itt a gond. Két hullámos, amit az első kisállatkereskedésből beszereztél, nem elég tapasztalat ahhoz, hogy felnevelj egy madarat. Költöttek már? Láttad már egyáltalán felnőni a kicsiket? De egy kézzel neveléshez nem elég ennyit végignézni, sokkal tájékozottabbnak kell lenni. Látni kell beteg, fogyatékos fiókákat is felnőni (már ha egyáltalán megélik a felnőtt kort), meg még számos furcsa esetet ami az odúban megtörténhet.

Egy tesztkérdés, hogy elég tapasztalt vagy-e: Tudod, hogy melyik oldalról kell a fiókának enni adni, hogy ne fulladjon meg?


Nevelj, ha úgy gondolod, viszont utána ne sírj ha gond van. Nem olyan egyszerű munka az, ahogy eltervezi az ember fejben. De nyilván ebben már van tapasztalatod.

2014. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
NA idefigyelj 3 aljat neveltem fel a szülőkkel eggyüt nekem ne beszélj csak most szeretnék egyet saját magam a szüleik nélkül
2014. júl. 18. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor hol itt a kérdésnek helye?
2014. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem meg mert nem tudom hogy az anyjuk apjuk miket csinált Velük mármint láttam mikor bennt voltak meg minden de amikor nem voltam ott na szóval arra akartam kilyukadnni hogy ne csináljakk semmi hülyeséget csak olyat amit az anyja Apja mert én is Hallottam hogy a madár olyan is lehet mint egy ember ha ember módszerekkel neveljük fel. Na meg szerettem volna ha segítetek egy jó inkubátort találni (mert Mostmár tudom hogy a keltetővel csak kileltjük az inkubátorral pedig melegen tartjuk)meg hátha tudtok valami trükkhöz hasonlót a nevelésére =D=D=D
2014. júl. 19. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!