Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány napos kortól lehet egy...

Hány napos kortól lehet egy galambfiókát iskola mellett felnevelni?

Figyelt kérdés

A szomszéd macskája elviszi a galambfiókákat... ._. Kézzel szeretnénk felnevelni a kis galambokat, és ugye minél hamarabb el szeretnénk őket venni a fészekből. Közben viszont iskolába kell járnom, és apukám pedig tanár, anyukámmal együtt. ._. Tavaly nyáron már felneveltem egy galambot, úgyhogy azt hiszem, menni fog most is. (Azt hiszem...)

Amivel etettem: Kiscsibe indítótáp, hozzá mozsárban tört száraz kutyakaja és gyerekeknek való vitamin. (Béres Actikid) Ez jó ,,tápszer'' nekik, vagy hiányzik valami az étrendjükből? Állati fehérjét a kutyatápból, vitamin az Actikidből, az indítótápban meg ugye rengeteg a fehérje. Ezen nekem az előző kisgalamb fölnőtt...

Csak normális válaszokat szeretnék! Köszönöm!

U.I.: Nem, nem akarom inkább megfőzni/macskának vagy kutyának dobni a piciket, szóval ,,Kutyával/macskával etesd meg!'' és variánsait, valamint galambleves és bármilyen galambos étel receptlinkjét nem kérem...



#galambfiókanevelés
2014. jan. 17. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A fiókákat eleinte legalább 4-5x kell etetni naponta. Ez azt jelenti, hogy legalább 5-6 óránként meg kell etetned. Nem tudom, ez az iskola mellett mennyire kivitelezhető. Persze egy nagyobb fiókát már elég naponta 3-(4x) etetni, azt szerintem meg tudod már oldani.


Eleinte pépes eleséget kell neki adni. A legjobb az lenne, ha díszállat kereskedésben tudnál venni valamiféle fióka nevelő tápot (a nagyobb boltokban szokott lenni, vagy ha nem, kérdezd meg, rendelhetsz-e). Ha ez nem beszerezhető, akkor én a következőket javasolnám: ne adj se kutyatápot, se humán vitamint, ez teljesen más összetételű, mint amire egy madárnak szüksége van.


Amikor én neveltem fiókát, akkor ezzel etettem:

- búzadara és kukoricadara összekeverése vízzel, majd

- keményre főtt tojást rendkívül apró darabokra összedarabolni, és ezt hozzákeverni a búzás-kukoricás péphez.

- kereskedésben venni madaraknak szánt vitaminkészítményt (a legjobb a csepp formátumú)

- ha a vitaminban nincs kálcium, akkor a tojás héját beteszed a sütőbe egy rövid időre, és porrá töröd, és ezt hozzáadod a péphez

- a nagyobb fiókának szüksége lesz apró gritekre, ezeket kisdobozos kiszerelésben szintén meg lehet vásárolni

- Valamint ahogy nő a fióka, a szemcseméretet egyre növelni kell, és hozzá kell szoktatni a víz ivásához, illetve az önálló táplálkozáshoz a madarat.


Ahogy tollasodik, fokozatosan egyre nagyobb időtartamra vidd ki a szabadba, hagy szokja a környezetet.

2014. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem az egészet, köszönöm a választ! Azt hiszem, hogy megkérdezem talán az állatorvost, hogy ez mégis hogy van.

Ami szomorú, az az, hogy van egy galambpárom, aminek valószínűleg elpusztult a hím fele... Megnéztem a tojásokat, és hidegebbek mint kellene. Most várom apukámat, hogy betehetjük-e a keltetőbe, addigis még egyszer kimegyek, és megnézem, hogy nem ült-e rá a tojó, vagy visszajött-e a hím. :|

2014. jan. 17. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!