Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja a hullámosomnak,...

Mi baja a hullámosomnak, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Szóval van két hullámosom, egy lány és egy fiú, egy szobában de külön ketrecben, és egy ideje a lány madár elkezdte azt csinálni hogy amit kapnak hullámosoknak való magkeveréket, abban van vagy búza vagy zab vagy ilyesmi, és ő azt kiszedi a kaja közül és feltömködi az itatójába, és egyszer csak azt veszem észre hogy valami úszik az itatóban a víz tetején, aztán mikor leveszem a szekrényről, akkor látom hogy úgy megtömte lent hogy attól jobban még én sem tudnám... ilyen magkeveréket már nagyon régóta kapnak és az előzőkben is volt ez amit feldugdos az itatóba, de ezt kb olyan két hete csinálja...



szerintetek mi baja, vagy miért csinálja ezt?



2014. júl. 21. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Unatkozik? Játszik? Miért vannak külön ketrecben?
2014. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mert néha hajba szoktak kapni és elagyalják egymást...:S
2014. júl. 21. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Használj rácsra akasztható itatótálat mert higiénikusabb,könnyebben tisztítható mint az önitató és a tálból ha bele is tesz néhány magot tud inni de az is lehet hogy az itató váltástól teljesen felhagy ezzel a szokással.


Ez az úgynevezett papagájleves általában a nagyobb papagájok csinálják. Konkrétan nem tudsz ellenne semmit se tenni csak annyit tehetsz hogy naponta többször kicseréled a vizét mert a szennyezett víz nem egészséges. Esetleg tedd át máshova az itatóját vagy mint írtam cseréld le tálra hátha abbahagyja.



Bizonyos esetekben az unalom is lehet az oka. Ha viszont van sok játéka és sokat is vannak kinn akkor ez inkább csak egy szokás amit vagy meg tudsz szüntetni vagy nem.

2014. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

vizet az naponta szoktam cserélni, de persze mikor észreveszem hogy tletömködte akkor egyből cserélem, úgy szoktam hogy kiviszem, kiöntöm a benne maradt vizet és átforrázom több adag forróvízzel, majd tisztított vizzel csordultig töltöm az itatót, azért mert annak ellenére hogy van hogy nem tömködi tele, nem mindig jön le neki a víz ha kevesebbet teszek bele nekik...


ilyen itatók vannak nekik, csak perszen nem teljesen ilyen állású, de az alsó része az egyiknek teljesen így néz ki mármint alakra a másiknak, aki teletömködi kajával annak sokkal nagyobb maga az alsó része is meg amibe a víz van az is...



de amúgy játékot mit vegyek vagy csináljak nekik? mivel tudják elfoglalni magukat?


tv-t szokták nézni arra merednek... meg tyúkhúrt szoktunk nekik beadni, azzal is elvannak, dobálják meg minden meg persze esznek is belőle meg van hintájuk is meg ülőrúd is de mit lehetne még nekik csinálni meg betenni?

2014. júl. 23. 14:45
 5/6 A kérdező kommentje:

hupsz a link lemaradt...:


[link]

2014. júl. 23. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen ez az önitató. Több fajtája van de mégis ugyanaz.

Én arra esküszöm hogy egy külön csak erre használt mosogatószivaccsal átmosom az egész belső felületét. Mivel sikerült olyat találnom,vennem aminek minden egyes éle le van kerekítve(ilyen a legjobb tál itatónak szerintem) semmilyen baktérium nem tud "elbújni". Ha pedig vízköves beáztatom ecetes vízbe egy kicsit.

Ezzel szembe az önitatókat nem lehet átsikálni mert nem lehet hozzáférni minden részéhez és túl keskeny,sok éle van amikben ott maradhat az aminek nem kéne.


Autóúttól távoli ecetes vízbe beáztatott majd lemosott végül tiszta vízzel leöblített fűzfagallyakból és kenderzsinegből sokféle játékot lehet készíteni. Ha szét tudod fűrészelni és ki tudod fúrni a vastag ágakat akkor még több a lehetőség.

2014. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!