Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elveszett nimfa! Szerintetek...

Elveszett nimfa! Szerintetek visszajön?

Figyelt kérdés

A hétvégén elutaztam és egy barátom vigyázott az állatokra (2 kutya, 2 költőpár nimfa, 2 frissen kikerült, kézzel nevelt növendék, egy másik volierben 1 költőpár kecskepapagáj).

Már úton voltam haza, amikor az ismerősöm hívott, hogy baj van: az udvaron vér, a kutyákat összeverték és a madaraknál a volier ajtaja tárva-nyitva.

Mikor hazaértünk párommal és átnéztük elsőként a kutyákat, kiderült, hogy nem az ő vérük, másnap azért elvittük őket dokihoz, de nincs bajuk.

Annál inkább a papagájoknak!

A voliert, ahogy átnéztem a reggeli fényben, mintha valaki az összes madarat megkopasztotta volna...evező- és faroktollak mindenütt... A madarak pedig riadt, reszkető-gubbasztó roncsok...

A kecskepapagáj tojó tojó tojásokon ül,ők még aznap reggel visszajöttek, reggel a volierben ücsörögtek ( a tojóról annyi toll hiányzik, hogy majdnem kopasz foltjai vannak, a hímnek szerencsére nincs baja).

A nimfák közül csak 2 maradt... Mindkét költőpárt megbontották. A hímnek gyakorlatilag nincsenek farktollai, a tojónak fáj a szárnya és sántít...

A két kicsi és egy másik hím nyom nélkül eltűnt, egy tojó pedig, aki félig kezes 2 napig körözött a környéken, mert hívta a párja. Tegnap sajnos már csak reggel láttuk, ma már nem.

Van rá esély, hogy legalább ő még haza jön?

A két kicsi már tökéletesen repült, ők rendszeresen voltak röptetve a volieren kívül, a szabadban, a nevükre vissza is jöttek mindig és sosem mentek hallótávolságon kívülre, őket biztosan elvitték.



2014. júl. 22. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem sok esélye van, hogy visszajön. Nekünk egyszer szállt ki a Nimfánk és nem jött vissza.Néhány napig még hallottuk Őt, de utána már soha többet. Ha naaagyon kézzel neveltek voltak, és jöttek a hívásra, akkor van esély, de ha nem is halljátok őket, akkor nem sok esélyt látni rá, de figyeljetek azért! Kitartás! :)
2014. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak a kicsiket neveltem bent, mert nem etették őket. Kis pucér rózsaszín koruk óta, fogpiszkálóval... ők nagyon kezesek voltak, mindkettő hím, mindkettő tudta a nevét mondani (Béla, Géza), meg hogy "kaja", "anya", "apa", a nevükre vissza is jöttek, mikor kint voltak röptetve a szabadban. Valószínű miattuk jött be az a nyomorult... és el is vitte őket...

A tojó, ami a környéken maradt csak annyira kezes, hogy ha kaja van nálam, jön a vállamra meg a fejemre ha mondom a nevét... Ő is itt nőtt fel, tehát már az odúban ismert minket...

Ma reggel már csak egyszer láttam, nagyon magasan repült... válaszol, ha fütyülünk neki, de nem száll le...és az eső is esik...

2014. júl. 22. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magától nem hinném én sem, hogy visszamegy, esetleg a többi madár hangjára odarepülhet. Viszont próbálkozz meg a keresésével, járd körbe a környéked, szórólapokat csinálj, és itt az interneten is terjeszd, facebookon sok papagájt osztanak meg, hogy elveszett/esetleg megtalált. Reménykedjünk, hogy hátha valaki befogja, és utána visszaadja neked. :)
2014. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

már a lehető összes oldalon megosztottam, a kicsik miatt bejártam Debrecen összes kisállatkereskedését tegnap... egy helyre vittek be lutinó kicsit, de azt aznap el is adták, azt viszont nem tudta megmondani az eladó, hogy tollhibás volt-e...

Aki elrepült, most az esőben itt ült a tetőn, de mikor megpróbáltam elkapni, elkacsázott a kis vizes tollaival...

2014. júl. 22. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen emberek. Ismerek olyan tenyészőt akinek szétvágták a röpdéjét és annyi hullámost fogtak meg,vittek el amennyit tudtak a többi pedig kirepült,elrepült a lyukon.


Ha eddig nem sikerült akkor tegyél a röpdéhez egy nyitott ajtajú kalitkát benne vízzel,kajával vagy ha tudod felezd meg a nimfaröpdét úgy hogy a bent lévők ne tudjanak kirepülni de nyitva tudd hagyni az ajtaját hátha bemegy és be tudod zárni.

2014. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eleve úgy építettük, hogy biztonságos legyen, így a volierek egy folyosó 2 oldalán nyílnak. Nyitva hagytam a közlekedő ajtaját, de ma reggel a volier tetején üt, ahogy meglátott, eszeveszett visítás közepette elrepült. Szegény nagyon ijedt...és az eső is egyre jobban esik...
2014. júl. 23. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon rosszul hangzik továbbra is, de legalább tudni, hogy életbe van. Nagy esély van rá, hogy ismeritek azt aki(k) elvitték a madarakat? :(
2014. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Biztosan ismerős, vagy vitt már tőlem madarat. 5éve tenyésztek, rengeteg ember megfordult már nálunk, bár nem értem, hogy 10 000FT értékű madárért hogy képes valaki betörni... ráadásul úgy, hogy az udvaron egy dobermann meg egy németjuhász van...

Meg miért kellett kiengedni a többieket...

Vagy miért nem vitte el akkor mindet... gyakorlatilag egy lutinó tojót meg egy foltnélküi hímet hagyott. Kiengedett egy fahéj FA hordozó tojót és egy FA hordozó hímet elvitt, megy egy FA ino beszélő, egy lutinó beszélő növendéket...

tehát nem értem a helyzetet egyáltalán...

A tojó ma egyszer bejött a volierbe enni, de nem voltam elég gyors, utána már csak körözött a környéken. Eléggé le van fogyva, de nagyon szépen repül

2014. júl. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!