Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért hordozza a papagáj a...

Miért hordozza a papagáj a tollát?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre, hogy a két hullámos papagájaim a kihullatott tollukat a csőrükben hordozzák. Miért van ez? Esetleg fészket akarnak építeni?
2014. júl. 22. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom hogy a tiéd miért, de van rá esély szerintem hogy a fészek miatt de az enyém is ezt csinálja, de csak a lány... beveszi a csőrébe, majd felmegy vagy a hintájára, vagy az ölőrúdjára és elkezdi forgatni a csőrébe majd ledobja és lemegy érte majd újból felviszi, ha meg nem ezt akkor azt hogy felszedi a padlójáról, odaslattyog a ketrec széléhez és kidobja földre
2014. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
szerintem készíts neki fészket, még ha nem is ez a baja... az enyém éppen alig 10 perce játszotta el hogy az ölőrúdjára már nem csak pehejtollakat akar felrgasztani hanem hosszú tollakat is, és egyre jobban vedlik meg napok óta egyre idegesebb...
2014. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
jah és én voltam az első válaszoló is...
2014. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a kettőtöknek. Az én papagájaim felváltva hordják azt az egyetlen egy tollat, de nem pihetollat hanem a farktollat, amit valamiért elhullaltottak. Egyébként szerintem fészket akarnak építeni, mert raktam a kalitka alá egy kis füvet és azt is állandóan hordozzák, összerakják a tollukkal. Már van egy fészekforma és a tojó szinte mindig rajta ül.
2014. júl. 23. 11:04
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

egyébként mindhárom válasz az enyém volt.. xDD



de akkor ezek szerint 100% hogy tojni készül...:)

2014. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

A hullámos papagáj egyáltalán nem épít fészket, és nem is kell neked fészket építeni neki. Egy odú kell csak nekik, és bele egy kis faforgács.


Szerintem egyáltalán nem készül tojni, egyszerűen csak játszik azzal a tollal.

2014. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A hullámos papagájok nem építenek fészket!!!

Odúban fészkelnek amit venni lehet de nem csak fészek kell a szaporításhoz tehát ne kezdj bele hirtelen felindulásból teljesen tudatlanul.


A kihullott tollvégek rágcsálása fehérjehiányt jelent általában. Ez sajnos a hullámosoknál gyakori mert mindenki azt hiszi hogy csak magot kell nekik enni adni pedig nem.

A Te hullámosaid mit esznek magon kívül és mennyi idősek??

2014. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, elnézést, de tojni készült. Megtojt kettő tojást! Építettek fészket, így nem kellett pénzt pazarolni. :P
2014. júl. 24. 23:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Aha és tudod is mit és mennyit kell adni a szülőknek enni hogy egészségesek legyenek a fiókák? Tudod mit kell csinálni ha már önállóak a fiókák?


Jól értem hogy a kalitka aljában összetettek néhány tollat és egyebet és ez lett az úgynevezett fészek? Így hogyan fogod takarítani a kalitkát?


Egyébként még mindig azt mondom mert ez a tény hogy a hullámosok nem építenek fészket. Az odún belül szokták rendezgetni a tollakat,forgácsot de ettől még maga az odú a fészek. A hullámos nem kezd a vadonban,természetben se fűszálakat vagy hasonlót összeszedni hogy fészket építsenek belőle hanem fák odvaiban fészkelnek ha találnak megfelelőt és az lesz a fészkük és max. kibélelik néhány tollal, fűszállal.

Nálad mivel a tojó érezte hogy tojni fog ösztönösen sík,védett felületet keresett így lement a kalitka aljába. Sík és a perem miatt valamennyire védett is. A kalitka alja,valamelyik sarka lett a fészke és ott kezdte rendezgetni a tollakat hogy kibélelje a fészkét. De ettől még nem fészket épített csak a fészekben lévő dolgokat rendezte el úgy ahogy gondolta.

2014. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Ja és ha egy megfelelő méretű,anyagú,formájú odú szerinted pazarlás akkor a lehetséges fiókáknak önállósodása után szükséges külön hatalmas kalitka vagy röpde szerinted mi? Az is pazarlás?
2014. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!