Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elrepült a hullámos papagájom....

Elrepült a hullámos papagájom. Van esély, hogy visszajön?

Figyelt kérdés
Egy éves volt, mikkr elajándékozták nekem. Csak egy hónapja volt itt de nagyon megszerettem, már a vállamon is ült mindennap röptettem a szobámban. Most kivittem a terazsra hogy levegőn legyen, benyúltam megsimogatni és kirepült. Magasra szállt utána szóltam, de elment. Zörgettem a kalitkáját, de semmi, sehol sincs. Visszatalál ugye? Annyira megszerettem, ne mondjátok hogy vegyek másikat, mert nekem ő kell. Nagyon sokáig harcoltam érte. Nem gondoltam hogy képes elszállni. Nem tudnak olyan sokat repülni. És eltartja magát? Nem fog meghalni ugye?

2014. júl. 24. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén ? Ne várd vissza szerintem ...
2014. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csoda lesz, ha visszajön. Nem életképtelen egymagában, magevő. És igenis gyámoltalan. Nekünk volt egy, aki visszajött, miután átrepülte a falut és apukám anyárfa tetejére is utána ment, majd a tükrével lett visszacsalogatva meg persze a madárka imádta apukámat, neki mindene volt a madár és kölcsönösen. De a kis hullámos papi nem a legokosabb madárkategória. Ha ők megrettennek, elvesztik az agyukat és törik-zúzzák magukat, és olyankor mennek világba agy nélkül. Ilyenek. Én azt mondom várd, figyeld, hátha arra köröz felétek.. ÉS talán megtanulod, hogy ha szabadban van, nem nyitogatjuk a ketrec ajtaját. Én sem merném megtenni, holott annyira szelíd, tényleg a legkezesebb madárka, de tudom a korlátait, ismerem, hog ymilyen, ha bepánikol. Ha egy nagyobb madár jön, összesz*rja magát és csak a verebek a barátai - de ha azok befogadják, talán túléli. Ha nem fogadják el, elpusztul, levadássza madár vagy macska (mert ha éhesedik, nem figyel, óvatlan, ügyetlenkedik, csetlik-botlik, könnyű préda- sajnos tapasztalatból tudom. Sokat láttam már így. Mégis, nagyon legyél figyelmes!!! Hátha!!! 50%-od van, hogy visszajön! Az több, mint a nulla.
2014. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ott hagytam a ketrecet, és tettem rá, a tetejére kölest, azt szereti, szomszédokat kértük figyeljék. De elég magasan repült, és messze. Rettenetesen féltem szegényt, Nagyon szerettem!
2014. júl. 24. 15:12
 4/8 anonim válasza:
Visszajon nyugi. Ha gondozva volt es szeretve akkor talan van eselyed. Enyem visszajott ehes volt a diofa tetejen ette a leveleket:)
2014. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel kis testű madár sokat kell csapkodnia a szárnyaival a haladáshoz tehát hamarabb kifárad. Ha esetleg fúj a szél nálatok akkor még valószínűbb hogy valahol leszállt mert szélben egy szobában tartott papagáj nem nagyon tud repülni.


Járd a környéket,szólongasd,figyelj hátha hallod a hangját(vigyél magaddal a kedvenc kajájából hogy tudd mivel csalogatni ha megtalálod). Ne csak a magasban keresd hanem a földön,földhöz közel is.

Jelezd mindenféle oldalon,facebookon,stb hogy honnan és mikor repült el és hogy hogy néz ki. Remélem megtaláljátok.

2014. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már egy napja, hogy nincs meg.
2014. júl. 25. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolkozz reálisan és igen ,készülj fel arra a szomorú lehetőségre ,hogy nem fog visszamenni :( .. Ha mégis ,az felérne egy kisebb csodával .
2014. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ropi43 válasza:
Tudom rég volt, de visszatalált? Kb ugyan ebben a helyzetben vagyok, annyi hogy nálam még csak kb egy hete vannak. Én is kivittem őket levegőzni jót akarván, és én ki se nyitottam az ajtót, csak nem vettem észre hogy az egyik rács el van törve és valahogyan két rács között kiszökött. :/ Két napja lelki beteg vagyok, hisz az én hibámból van most odakint egyedül. Szóval, kérdem én, visszatalált?
2017. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!