Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy kis információt a hullámos...

Kedves97 kérdése:

Egy kis információt a hullámos papagájokról? Nem akarok semmit elrontani

Figyelt kérdés
talán 3-4 hete lehetnek nálam, 2 van egy hím és egy nőstény de ez nem biztos a gondozó akitől vettük aztmondta még túl kicsik hogy megállapítsa a nemét. a (szerintem hím) már nem fél annyira tőlem eszik a kezemből ráül az ujjamra. reptetésnél viszont nem nagyon tudom őket elkapni, főleg a nőstényt. kiszoktam venni őket a kalitkából nem tudom hogy ez jó vagy rossz ötlet de ha az egyiket kiveszem jön a másik is, aztán megfogom őket. Szoktam hozzájuk beszélni de nem nagyon figyelnek rám. hogy tudnám megtanítani beszélni?
2014. júl. 27. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A beszélni tanítás nem nagy dolog. Csak annyit kell csinálni hogy minél többet beszélsz hozzájuk,a közelükben. Az is csak jó lehet ha amikor ismerőssel, rokonnal beszélgetsz a madarak közelébe mentek hogy hallják ők is. Aztán idővel vagy elkezdenek valamit utánozni vagy nem. Egyedfüggő.


A kiengedés jó sőt SZÜKSÉGES a kalitkában tartott madaraknál. A lehető legtöbbet legyenek kinn minden nap. A berakáskor NE fogd meg őket mert ettől csak még jobban félni fognak tőled. Érd el, vedd rá őket valahogy hogy maguktól, a 2 lábukon menjenek vissza. Azt írtad a hím már ráül a kezedre tehát az se okozhat neki problémát ha a kalitkából származó egyik ülőrúdjukra kéne ráülni a szobában így mivel ezt jobban ismerik mint a kezed a tojót is rá tudnád ültetni ha a hím már rajt ül és be tudnád őket tenni. De a botra ülést ha szükséges gyakorolhatod a kalitkán belül is először.

Vagy kiengedés előtt pár órával kiveszed a kajájukat és amikor be akarod őket rakni csak látványosan visszarakod az etetőjüket a kalitka ajtajába belülre és vársz hátha bemennek. De még sok másféle módszer is van arra hogy stressz és erőszak nélkül visszamenjenek.

2014. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, vissza kellene menniük erőszakoskodás nélkül is ha megéheznek. Ha nincs sok időd, hogy kint legyenek inkább ne is engedd ki őket (mármint akkor - később igen) amíg nem teljesen szelídek, hogy simán visszatehesd őket az ujjadon. A nimfáimat ha kiengedem, kint vannak egy csomót általában aztán ha eleget voltak kint és visszamegy a kevésbé szelíd akkor visszateszem a szelídet is. Kajával tényleg jól vissza lehet őket csalogatni, ha nincs időm megvárni míg visszamennek, beteszek a kalitkába néhány szotyit (azt amúgy nem kapnak) aztán elég betennem a szelídet, ha a másik látja, hogy eszik, azonnal megy ő is. Megfogdosni nem szabad őket mert így még jobban félni fognak tőled és menekülnek majd előled, mivel nem túl kellemes élmény egy kismadárnak, ha megfogja egy nagy izé, vagyis egy ember.
2014. júl. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. júl. 29. 12:06
 4/4 Egy papagájkedvelő válasza:
Annyit tudni kell a papagájokról nem könnyű feladat tartani őket,de meg fogod szokni.A hullámos papagáj szereti a társat(de csak a saját fajtájából)hiszen társas lény.A beszélni tanítás sem nehéz,ennyit kell:nevét elmondani naponta 15-20-szor,más egyszerűb szavakat.Nekem is van egy hullámos és könnyű,további infót olvashatsz itt:www.papagájok.hu
2014. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!