Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mesélnétek a hullámos papagájo...

Mesélnétek a hullámos papagájokról/papagájotokról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet, de jó lenne olyantól tanács akinek van is. Szüleim azt mondták a papagáj gyerekes, és a kutyám nem viselné el. Ezért nem vesznek nekem. Hogy győzzem meg őket? Pláne, hogy nem akarom, hogy a kutyám azt higgye, hogy nem szeretem már, vagy elhanyagolom. 14/L

2014. jún. 10. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gyerekes, én 17 éves vagyok, jelenleg több fajtát tenyésztek. De rengeteg felnőtt ismerősöm van aki díszmadárral foglalkozik. Nos nekem jelenleg hullámosból van vagy 70 darab, elszaporodtak, maradtak tavaly tavasziak, tavaly ősziek, de már az ideiek is bújnak kifelé. Börzékre, vásárokra hordom őket, viszegetik őket ha jó áron adom. A legtöbb madaram nem szelíd, hiszen nagy röpdében laknak, ott esélyem sincs mindet szelídíteni. Közülük eggyel ápolok személyesebb viszonyt, Rawan a neve, kis hím. Ő van itt a legrégebben, ő iderepül hozzám ha bemegyek, szelíd szépen ül a kezemen is ha olyanja van. A többi változó, de nem nagyon szelídek. A fő hogy minimum kettőt tervezz nagyon társas állatok. Egyedül nem bírják, vagy bírják de keserűséggel élnek, nem olyan a hangulatuk sem. Emiatt többet kell betervezni. A másik: Jó egy nagyobb ketrecet venni mert bizony mászkálnak. Mellette naponta ki kell engedni őket repülni. Nyugi ha szobakutya van, nem fér hozzá, mert mindig magasban vannak, fent szeretnek lenni. Hamar hazamennek, nem sokat kell kínlódni a befogásukkal. Érdemes arra szoktatni őket hogy egy botra üljenek és azzal beengedni őket a ketrecbe. Szemetelnek azért még maga is, hiszen a magvakat erősen válogatja, szemelgeti, kilöki ami nem ízlik neki. Írj privátba ha kell még valami szívesen segítek. Vannak még nimfáim, barrabandok, kissándorok, pyrhurrák, kecskék, és bourkok.
2014. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2014. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kutyával nem tudom hogy mennyire kompatibilis.

Jelenleg nincs papagájom, de régen tartottam, mesélek róluk. :)


Eleinte egyedül tartottam egy hullámos fiút és egy nimfa lányt, külön szép nagy kalicuk volt egymás mellett, de napközben szabadon kijárhattak, repkedhettek, bemehettek egymás kalickájába.

A hullámos fiúkám egy igazi tünemény volt, az elég zsémbes természetű nimfával is nagyon jól kijött, tollászta, etetgette, kényeztette (a nimfa meg örült neki de nemigen viszonozta). Szelíd volt, az ujjamra mindig ráült ha nyújtottam neki, sose csípett, puszit gyakran adott és szeretett a vállamra szállni és ott ücsörögni, mászkálni, a fülemmel és a hajammal babrálni.

Az akváriumot is imádta, bámulta és követgette a halakat. :) Néha a pulóvereimre ráizgult és "meghágta" őket, de elnéztem neki. :D Na meg csavarogni is szeretett lakás-szerte, sokszor a linóleumon totyogva.


Amúgy mindkét faj állati sokat szemetel, minden tollakban és magokban úszott meg ürülékben (szerencsére szilárdabb, könnyen összeszedhető és nem büdös), de ez ezzel jár azzal, ha valaki a saját életterében szabadjára engedi őket. :) Egy (természetesen nem mérgező) szobanövényt is meggyilkolt, hiába kapta a tyúkhúrt és a neki való zöldeket, valamiért azt a növényt imádta.


Kapott aztán mindkettő egy-egy fajából való társat. A másik hullámosom (és a másik nimfám detto) sosem szelídült meg, mindvégig félt tőlem, hiába látta hogy a fiú bátran elvan velem, csak addig jutott a bizalmi kapcsolat, hogy ha a kalickába bedugtam az ujjam rajta magokkal, azt néha elfogadta, sajnos ennél több nem jött össze (a vad nimfa meg agresszív lett emberekkel, na a hullámos legalább nem).


Bájosan csacsogó, játékos, nagyon aktív és szociális kis állatok nagy felfedezőkedvvel. Az enyémek nem voltak túl eszesek, de nagyon kedvesek voltak. :) Nem gyerekes állat egyáltalán, sőt, elég nagy felelősséget igényel a tartásuk - sokat kell takarítani utánuk (a ketrecet is), ügyelni, hogy röptetés közben ne érje őket baleset, megfelelő helyről, szórakozásról, egészséges táplálásról gondoskodni.

Felnőttként is lehet az ember madárbolond, de még mennyire! :)

2014. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


ez az oldal nagyon jó,nekem is van egy papagájom, és itt mindent megtalálsz!!(etetés, tartás, gondozás, betegségek)

Meggyőzheted őket könnyen, pl elmondhatod hogy nem eszik olyan sokat(legalábbis az enyém), nagyon kedves állatok, és ha jól bánsz velük, nem olyan hangosak :)

2014. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!