Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy nimfa papagájom,...

PPy 20 kérdése:

Van egy nimfa papagájom, imádom de egész álló nap rikácsol. Ha vennék egy párt talán csendesebb lenne?

Figyelt kérdés
Gondoltam egy kis hullámosra , kijönnek egymással ? Köszi a segítséget :)
2014. aug. 5. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk jelenleg 6 db azaz 3 pár ilyen madár tartozkodik két hetes átmentettel, hidd el ha azt mondom, hogy csak akkor lesz csend ha kitéped a dobhártyádat.
2014. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
haha, köszönöm a választ! Ezen most jót nevettem :))
2014. aug. 5. 14:21
 3/15 anonim ***** válasza:

2 nimfám van. A 2 hullámos folyamatos csiporgása hangosabb mint ők.

Akkor csipognak ha valamit akarnak. Meg akkor amikor kinn vannak és a tojó túl messze kerül a hímtől(nincsenek párban de a hím kitartóan udvarol) na ilyenkor kezd el a hím ugyanazon a hangon folyamatosan csipogni a tojónak és akkor is folytatja egy ideig ha már újra a közelében van. Ez a hangja szerintem nem hangos,nem zavaró ha párszor hallja az ember de amikor már 10 perce csipog ugyanúgy elkezd zavaró lenni. DE ez van. Madárvásárlás előtt meg kell hallgatni a választott faj hangját és eldönti zavar-e,bírnád-e. Csendes papagáj nincs.


Az viszont hogy egész nap csipog nem normális egy nimfánál. Mennyit foglalkozol vele? Mekkora a kalitkája? Mi van a kalitkájában? Milyen elfoglaltságai vannak kalitkán kívül és belül?

Gyanítom nem foglalkozol vele eleget, nincs elég elfoglaltsága így unatkozik,ingerszegény a környezete ezért ordibál.

De ettől függetlenül nem lenne rossz neki egy pár.

A kérdésben párt írsz a megjegyzésben viszont már hullámosról írsz. Egy hullámos sose lesz a párja egy nimfának. Hullámosnak hullámos a párja ahogy egy nimfának is nimfa a párja.

Nyugodtan vehetsz mellé egy másik nimfát. De azt megjegyzem hogy 2 nimfának egy kb.50-60cm mély, 100cm hosszú kalitka kell legalább akkor is ha naponta több órát kint vannak a szobában.

2014. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdeztem meg hogy kijön e a hullámossal.. Nem kell kioktatni.Egyébként azt is hozzátettem hogy imádom, és foglalkozom is vele , mindennap ki van engedve, jól van tartva, sőt el is van kényeztetve :) Mikor kint van is teszi a kis fejét :) A lényeg a lényeg hogy nem szenved hiányt semmiben és mert hangos attól még szeretve van , csak az érdekelt volna hogyha kap párt akkor talán csendesebb lesz-e.. Előtte is volt már egy nimfám és nem volt ilyen hangos.Talán mert még nagyon fiatal ???
2014. aug. 5. 15:09
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és a kalitkában van játék és egy kis tükör. Azt olvastam most hogy a tükör nem jó, pedig úgy tudtam hogy szeretik a nimfák.Te mit tudsz erről? Kivegyem ?
2014. aug. 5. 15:13
 6/15 anonim ***** válasza:

IGEN vedd ki. Lehet pont amiatt ordibál,amiatt frusztrált hogy a "másik" nimfa nem reagál rá.

Az emberek félreértelmezik a madár viselkedését. Az hogy odamegy a tükörképéhez,a másik nimfához és csipog neki,foglalkozik vele nem azt jelenti hogy szereti a tükröt illetve de de mégse. Na a lényeg az hogy nem a tükröt szeretik hanem a benne lévő másik madarat ugyanis ők nem tudják hogy saját magukat látják. És pont emiatt ártalmas,"agyilag" károsítja a madarat a tükör,műpapagáj. Számukra a tükörkép egy másik élő,igazi madár akivel kapcsolatot akarnának létesíteni de akárhogy próbálkoznak nem tudnak mert a másik madár nem reagál semmire.

Társas lények, csapatokban élnek a vadonban, akkor érzik jól magukat ha van fajtársuk. Ezért tükör helyett egy igazi fajtárs javasolt.


Kijönni kijön a hullámossal de egy másik nimfa mégiscsak jobb társ lenne neki.


Küldök privátban néhány linket.

2014. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja és az egész napos ordibálás arra utal hogy mégse kap meg mindent.

Milyenek pontosan a játékai? Műanyagok? Azokkal nem nagyon tud mit kezdeni így olyan mintha nem lenne játék a kalitkában. Olvasd át az ezzel kapcsolatos linket amit küldtem.

2014. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor kiveszem a tükröt. A játéka nem műanyag.Meglátjuk hogy abba hagyja e ha nem lesz neki tükör. Nem gondolnám hogy bármi rossz lehet neki, foglalkozom vele napi szinten több órát , van elég helye, az ennivalóra és a vízre is odafigyelek mert ez mind alap. Én sem dísznek vettem a papagájt.Ezért is nem tudom hogy mi lehet a probléma. Egyébként egész álló nap mondja a magáét de nem mindig rikácsol, elnézést ha rosszul foglalkoztam!..
2014. aug. 5. 22:34
 9/15 A kérdező kommentje:
És köszi a linkeket! :)
2014. aug. 5. 22:35
 10/15 anonim ***** válasza:
na mizu?
2014. aug. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!