Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy galambot, egy...

Találtam egy galambot, egy helyben gubbaszt amióta megtaláltam (pár órája). Nem fogatta el a morzsákat/magvakat és a vízből sem ivott. Nem értek a madarakhoz, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az autóúton gubbasztott szegénykém gondoltam átmegyek felette, mondván majd el repül. De úgy marad, simán elmentem felette. Megálltam, kiszálltam megnézni a fejét forgatta nézelődött de nem mozdult akár milyen közel mentem, majd egy vödörbe "tessékeltem" egy esernyő segítségével ekkor ráállt a vödör szélére először kinyitotta szárnyait majd összecsukta és belecsúszott szépen a vödör aljára. Hazahoztam a kocsiba azóta ott ül a vödörben, nem iszik nem eszik, nem mozgolódik, a fejét továbbra is forgatja nézelődik. Nem értem hozzá nehogy beteg legyen és valamit elkapjak, de akár milyen közel tettem le hozzá a vizet nem támadott, rám nézett de ennyi. Nem tudom mi baja lehet és mit kezdjek vele, nem szeretném ha meghalna viszont egyáltalán nem értek a madarakhoz, kimerül annyiba a tudásom hogy magvakat eszik, és gondolom vizet iszik, ötletek hogy mi lehet vele?

2014. aug. 17. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
elütötte egy kocsi és belső sérülései vannak ha akarod hogy túlélje szerintem vidd orvoshoz
2014. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerzel egy pipettát vagy fecskendőt. Főzöl tojást, aztán a főtt tojást összekevered egy kis zúzott háztartási keksszel, bevizezed, hogy jól megdagadjon. Felszívod a pipettába, kinyitod a madárka csőrét és a nyelve hátuljára nyomod a kaját, kis adagokban. Ellenkezni fog persze. Pár csepp vizet ugyanígy adhatsz neki utána.


Állatorvos nem foglalkozik galambokkal.

2014. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ok segithetnek....

galambmenhely@yahoo.com

Web: galambmenhely.gportal.hu

2014. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a madár nagyon furán forgatja a fejét, akkor az egy súlyos betegség a paramyxo a galambok betegsége! Kezelhetetlen, csak szenved a madár! Gondolom tudod mit kell vele ilyenkor csinálni... Tedd jégre! Esetleg privátba kaphatnék a madárról képet? Akkor megtudom mondani hogy mi a baja.
2014. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!