Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájról szeretnék...

Nimfapapagájról szeretnék véleményt?

Figyelt kérdés

Három éve tartottam madarat utoljára, hullámospapagájaim voltak, sajnos elpusztultak már és úgy gondoltam itt az ideje, hogy madarat vegyek magamnak :) Hullámmosat már nem szeretnék, és sok keresgélés után a nimfapapagáj mellett döntöttem, de nem tudom mennyire jó választás, illetve a tartásáról minden oldalon mást olvasok, így lenne néhány kérdésem.

Például azt is olvastam, hogy elegendő nekik olyan ételt adni, mint a hullámosnak (vegyes kölest) de van ahol azt olvastam, hogy változatosan kell étkeztetni őket. Egy oldalon olyan véleményt is olvastam, miszerint nem kell pár a nimfának, viszont van ahol azt írják, hogy pár nélkül elpusztul, illetve olyan infókat is olvastam, hogy elég neki 50x25x50 kalitka, de van ahol azt írják, hogy 40x30x50es is elegendő, úgyhogy kicsit össze vagyok zavarodva. Valaki felvilágosítana ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban?



2014. aug. 28. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Elég neki a hullámos keverék mivel az nincs tele napraforgómaggal ami nem kell neki, mert elhízik tőle, a májának nem tesz jót. A változatos étrenddel arra akartak utalni gondolom, hogy emellett kapjon mindig gyümölcsöt, zöldséget, ha kertes házban laksz a kertben is nő 1-2 növény amit szintén kaphat. (Pitypang pl.) Az enyémek főtt tojást, (sótlan!) főtt rizst is kapnak néha. Nekik is kell szépiacsont amit eszegethetnek szintén.


Pár minden madárnak kell, elpusztulni nem fog egyedül, ez azért túlzás, de mindenképp jobb neki egy fajtárs is, te nem lehetsz ott mindig mellette, hogy sose unatkozzon és ha ott is vagy, nem vagy madár.


A kalitkaméretből mindkét megadott méret borzasztó kicsi (még hullámosnak is az lenne, nemhogy nimfáknak), ha drágállod a rendes nagy kalitkák árait (60-70 ezer minimum egy normális kalitka boltban, interneten), inkább készíts te egyet, rengeted DIY tutorialt találsz az interneten, hogyan kell otthon összedobni egy egyszerűbb ketrecet. A minimum mérete egy szobakalitkának inkább 1 méter széles, 50 centi mély és tetszőleges magasságú, azt mondják nem kell nekik olyan magas kalitka, de szerintem hülyén néz ki, ha szélesebb mint amilyen magas, szóval én a magasságot is minimum 150 centire tenném.

2014. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Versele-Laga márkájút ajánlom mindenféle kajából(megbízható,jó minőségű). A Versele-Laga nimfa magkeverék szerintem jó igaz van benne napraforgómag de nem túl sok. A csíkos napraforgómag a beltartalmát tekintve hasznos de nem szabad túlzásba vinni mert akkor károssá válik. A biztonság kedvéért nem csak a napraforgómag miatt hanem amúgy is adhatsz neki időnként(naponta vagy ritkábban 20 szemet) máriatövismagot is(májregenerálódást segíti) amit pl. gyógynövényboltban tudsz venni.


Párban minden papagájnak jobb.


Mindkét kalitkaméret kicsi. A kalitka mérete attól is függ hogy naponta hány órára tudod kiengedni őket. De az első válaszoló által javasolt 50cm mélységű,1m hosszúságú kalitka szerintem is szükséges. Minél nagyobb annál jobb.

2014. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Én is hasonlókat írtam csak lefagyott a gépem és nem tudtam elküldeni. :(

Találtam viszont egy oldalt, nézd át, sok hasznos dolgot olvashatsz itt:

[link]

Szerintem kevés napraforgó jót tesz, de ha sokat kap károsodhat a mája.

Vegyél egyet, és ha azt szeretnéd, hogy boldog legyen, szelídítsd meg, majd vegyél neki egy párt.

Kalitkából akkora kell, hogy kényelmesen elférjen nyújtózkodás, tollászkodás, repülés közben is.

Tudtad, hogy a nimfák mini kakaduk?

2014. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. :) A kalitka még nagy kérdés számomra, most találtam ezt: [link]

Szerintetek ez jó lenne? Az van írva, hogy kiváló nimfapapagáj számára. Mit gondoltok róla?

2014. aug. 28. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


Ketten is leírtuk mi a jó kalitkaméret, ez iszonyatosan pici, egy madárnak is. Hullámost se tartanék benne. A kereskedők persze, hogy azt írják jó ez, mert el akarják adni, őket nem érdekli, valójában mi a jó a madárnak.

2014. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!