Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Venezuellai Amazon papagáj...

Venezuellai Amazon papagáj megelelő számomra? TAPASZTALATOK is érdekelnek. TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, hozzá kapcsolódó dolgok érdekelnek, ha lehet minnél többen irjatok köszi

2014. szept. 7. 19:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő és a kérdésbe elirtam *megfelelő* - t szerettem volna irni VÁROM a válaszokat :)
2014. szept. 7. 19:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát az a papagáj nem a legolcsóbb faj nekem nem volt de szerintem nem is lesz


Hossza: 31 cm

Szárnya: 20 cm

Farka: 9-11 cm

Csőre: 3 cm


Nagyon hasonlít az A. aestivához. Kantárja és szemkörnyéke violakék, feje teteje és a pofatájék elülső része sárga, hátsó része a fültájék zöld, tora sárgászöld, kékes nyomokkal. Szárny éle sárga, szegélye sárgászöld, a kézevezők bázisa zöld, a tollak közepe violakék, csúcsi részük fekete, a szárnytükör narancsszínű, és csak három tollra terjed ki. A farktükör is narancsszínű, de kettőzött – közöttük sötétzöld folt látható. Szemgyűrűje szürkés, csőre szaruszínű, szürkés csúcsi résszel, lába halványszürke. A tojó fején több a sárga. A fiatalok színei halványabbak, íriszük sötétbarna.



Alfaja: Az A. a. tobagensis. Szárnytükre nem három, hanem négy karevezőre terjed ki. Élőhelye: Trinidad és Tobago. A surinamei, guyanai példányok valamivel kisebbek, de emiatt nem tekinthetők alfajnak.


Tápláléka: gyümölcsök, zöldségek, magvak, diófélék.


3 tojást tojik. A kotlási idő 3 hét, a kirepülési idő 8 hét körül van. A tojó egyedül kotlik, és csak akkor hagyja el az odút, amikor a hím etetni jön.


Tartása: Az A. aestiváéval megegyezik. Hang és beszédutánzó képessége szerényebb.

2014. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Zöld pacsi ha elfogadod :D
2014. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!