Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek legyen papagáj a...

Szerintetek legyen papagáj a háziállatom? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az van, hogy szeretnék majd nem sokára egy háziállatot, bentre. Szóval, két állatka jött szóba; gekkó és papagáj. Szerintetek melyik lenne a 'jobb' ?


A papagáj elég szerethető kisállatnak tűnik, gondolom felmászik a vállunkra is, és puszilgat {megcsipked}, ezenkívül még beszélni is megtanítható.


A gekkóról pedig semmit nem tudok végül is, de nagyon tetszenek.


Mit gondoltok?


2011. júl. 24. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A gekkó nem igazán foglalkozik az emberrel, nem szereti, ha fogdossák, és vigyázni kell, mert leszakadhat a farka, ha véletlenül ott erősebben megfogod. A hüllők közül a szakállas agáma és a leguán viszont pl. egészen emberbarátok. =) De gekkó és papagáj közül akkor a papagájt választanám, ha fontos neked, hogy ne csak "díszállat", hanem társállat legyen.
2011. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szafica ***** válasza:
Hát a papagájhoz elég sok türelem kell, nálunk 1 évbe telt mire a fejünkre szállt. Ma már csak apámat fogadja el, folyton rajta lóg, néha ránk is odajön ,de az ritka.
2011. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A papagájt tanítani kell, hogy ránk szálljon, vagy csak egyszerűen sokat kell törődni vele, és megkedvel?
2011. júl. 24. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokat kell törődni vele:))

Nekem volt régen 2hullámos papagájom,Pityu és Panni.

Mindig mondták a saját nevüket,meg amikor ki voltak engedve mindig rámszálltak és csipkedtek xDD

Szóval szerintem papagáj(:


De én még ajánlok egyet: Törpenyuszi.

Nekem is van 3db és imádom őket.De nemsokára 4lesz,mert most van egy almunk,és a kicsik most 3hetesek,és megtarthatom az egyiket ha megnőttek^____^

2011. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Eredetileg nyuszit akartam én is, de nem engedte muterom, szóval papagáj vagy gekkó. Kiskoromban volt hullámos papagájom, őt is Pityunak hívták ! : D


Most amazonpapagájra gondoltam. :3


15f

2011. júl. 24. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne ess túlzásba!!!! A hullámos és az amazon között óriási különbség van.

A nagypapagájok érzékenyek és összetettebbek tehát ennyi tapasztalattal ne vegyél.

Kiskoromban volt 1 hullámos párunk de amikor elköltöztünk sajnos eladtuk őket. Pár évvel később egy saját hullámost kaptam 9 évesen miután fél év alatt elolvastam az összes megbízható oldalt az interneten. 4 évvel később vettünk 2 nimfát majd 1 éve kaptam 1 nagyobb papagájt is. Én ennyi tapasztalattal(én takarítom,etetem mind a négyet,foglalkozok velük a kezdetek óta) mernék bevállalni egy amazon,jákót,arát,stb.

Tehát te ha jót akarsz magadnak is és a madárnak is nimfát vegyél.

2011. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!