Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan segíthetnék ennek a...

Hogyan segíthetnék ennek a galambnak?

Figyelt kérdés

Ma reggel az erkélyünk sarkában megláttam egy hófehér galambot. Kis üvegtálban vittem ki neki puffasztott búzaszemeket, meg zabpelyhet, és vizet.

Mikor közelítettem eléggé félt, de nem repült el.

Azóta már párszor vittem neki élelmet, és eszik-iszik. (És összecsinálja az erkély sarkát, de ez most a legkevesebb.)


Nem tudom, mit csináljak vele. Miért nem repül el? Ha nem tud repülni, hogy került a 6. emeleti erkélyemre?

Nem merem megfoni, mert nem tudom, hogy nem hordoz-e valami betegséget, és megijeszteni sem akarom.

Aggódok érte.


Valami tanácsot tudtok adni?



2014. szept. 29. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerezz egy közepes (papír)dobozt, és valami eszközzel óvatosan tereld bele (esetleg éjjel, akkor könnyebb).

Utána engedd ki valahol az utcán.

2014. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Kiraktam neki a porszívónk dobozát, mert eléggé fúj kint a szél, és szerintem fázik, mert eléggé kucorog, és borzolja a szél a tollait.


Attól félek, hogy valami miatt nem tud repülni, és ha kint elengedem, akkor elkapja egy macska. (Sok utcacica van a környéken.)

2014. szept. 29. 13:45
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Vagy beteg, vagy csak öreg. Ha csak valami betegség miatt legyengült, akkor hamar erőre kap, ha eteted, és elrepül majd, ha összeszedte magát. Ha öreg, akkor lehet, hogy nálatok marad vénségére:) Az is lehet, hogy elkapta és megcincálta valami, és most nálad piheni ki a megrázkódtatást.
2014. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne engedd el az utcán! Elkapná vmi kutya, macska, elütnék vagy vmi "jószándékú" ember felrúgná...Próbáld meg az Állatvédő Ligát, szoktak ilyen esetekkel foglalkozni. [link]
2014. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Most adtam neki megint enni, és most vettem észre, hogy a feje búbja csupasz. Kb. egy 10 forintos érme nagyságban nincs ott tolla. Valami elkaphatta.

Nincs útban, nem zavar, hogy ott van, de azért remélem, hogy pár nap alatt összeszedi magát, el elrepül.

2014. szept. 29. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan rég olvastam valahol futólag hogy valakinek berepült egy galamb az erkélyére meghalni(másnapra meghalt) és az illető azt írta ezen nem lepődött meg mert olvasta hogy terjed valamilyen halálos betegség a galambok között, az utcán is látott halott galambot.


Nem tudom hogy ez mennyire hiteles információ de azért gondoltam leírom.

Etesd(és itasd) azért nehogy kihűljön mert nem biztos hogy ilyen baja van. Aztán majd kiderül mi lesz szegénnyel.

Az lenne a legjobb ha szereznél valamilyen pár száz forintos magkeveréket olyat amiben van viszonylag sok CSÍKOS napraforgómag is.

De legalább sótlan és pörköletlen napraforgómagot szerezz és azt is add neki a puffasztott búza,zabpehely mellett mert az olajos magokkal tudják a legjobban melegen tartani magukat. És így hogy egyhelyben üldögél tehát mozgással nem tartja magát melegen a kaja az egyetlen ami megakadályozza hogy kihűljön.

2014. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!

Hála Istennek, nem úgy néz ki, mint amelyik öreg vagy beteg. Elég mozgékony, és kezdi megszokni a jelenlétem.

Egyébként nem közönséges galambnak nézni ki, hanem valami nemesített félének. Hófehér, dús, hosszú tollú.

Adok neki olajos magvakat!

2014. szept. 29. 14:23
 8/9 A kérdező kommentje:
Este elrepült :)
2014. szept. 29. 19:31
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
:)
2014. szept. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!