Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagaj es kutya egyutt....

Papagaj es kutya egyutt. Mennyire megoldhato ez atlagos, dolgozo embernek?

Figyelt kérdés
Szeretnek 3 even belul egy kutyat. Ugye azzal kell napi minimum 2 orat foglalkozni. Kozben nagyon megtetszettek a papagajok is, de azok megint csak napi tobb orat igenyelnek, ami mar 4-6 ora naponta. Aki mindket allatot tartja, hogy oldja meg? Arra gondoltam, ami lehet, hogy nagyon naiv otlet, hogy egyutt tanitanek nekik trukkoket, igy mindkettovel egyszerre foglalkozhatnek. Addigra kezhez szokna annyira a madar, hogy a reszerol ne legyen gond, a kutyat meg siman lehet ugy nevelni, hogy turje. Ez mennyire hulye otlet? Ezen kivul tobb orat szabadon lehetne a papagaly a lakasban.
2014. okt. 7. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Megoldható simán. Nekem két hullámos papagájom is van, meg két kutyám is. Mondjuk én kertesben lakom,így a kutyák kint laknak. A madár egy nap 1 óra intenzív foglalkozást ha igényel. Kiengeded ő elröpköd magának, de amíg tanítod is rövid ideig tudnak koncentrálni, sokáig egy valamit nem lehet neki tanítani. Nekem a madár a legkevesebb. Megetetem, megitatom, almozom, és 2-3 naponta de inkább 2 amikor kiengedem. Olyankor szórakozok velük kicsit, de utána elvannak ketten. A kutya az más tészta. Mozgatni kell, agyát kell fárasztani. A madár nagyon ritka esetben nem fél a kutyától. Én csak jákó, amazon, vagy ara papinál láttam hogy simán a kutya közelébe mert volna menni, kisebbeknél nem
2014. okt. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Elsővel egyáltalán nem értek egyet.

A papagájokat ugyanúgy kell mozgatni, ugyanúgy le kell fárasztani agyilag ami azt jelenti hogy repülnie KELL a madaraknak. Ezt a legegyszerűbben úgy lehet megoldani hogy több méteres szobai röpdében tartja az ember őket és a kaja és a víz a röpde két legtávolabbi pontján van. Vagy MINDEN EGYES NAP kiengedi a szobába LEGALÁBB 4-5 órára őket úgy hogy a szobában legalább 2 direkt nekik készített kiülő van és közöttük több méter. Persze amíg kinn vannak folyamatosan figyelni kell őket,nem szabad magukra hagyni őket csak max. pár percre amíg kimész WC-re vagy hasonló mert a papagájok kíváncsiak,felfedező természetűek ezért könnyen megsebesíthetik, megölhetik magukat márcsak azért is mert egy átlagos lakásban rengeteg nekik ártó,mérgező,halálos dolog van. És mindezek előtt persze madárbiztossá kell tenni a szobát amennyire csak lehet de ez nem azt jelenti hogy magára lehet hagyni a madarat ha kint van. Tehát: kutya,macska nincs a szobában, ablakok ha nincs rajtuk szúnyogháló csukva vannak, tükör és szobanövény nincs a szobában, szekrények és hasonlók mögött NE legyen rés, ablakokon rendesen be legyen húzva a függöny, polcokon,szekrény tetején leverhető dísztárgy nincs, emberi étel és ital nincs a szobában, éles,hegyes,stb dolgok el vannak rakva.

Miből gondolod első hogy a hullámos papagájaidnak elég 2 naponta kijönni a kalitkából amikor a kutyádat is naponta sétáltatod gondolom, lefárasztod fizikailag és agyilag is?????????? A papagájoknak a fő dolog amivel lefáradnak fizikailag és agyilag az a repülés emellett a fizikai egészségüktől kezdve a gondolkodásmódjukig,reakcióképességükig mindenre hatással van a repülés. Ha sokat repülnek,mozognak akkor egészséges, boldog, normális madarak, ha 2 naponta repülnek egy keveset akkor zombi,nem egészséges madarak.

A papagájok 2-5 éves kisgyerek intelligenciájával rendelkeznek így akárcsak egy kisgyerekkel velük is sokat kell foglalkozni, különféle/sokféle ingereket kell biztosítani változatosan és sok mindenben ugyanolyan kényesek,érzékenyek is mint a kisgyerekek.



Kérdező

Szerintem ha nem nagyon érsz rá inkább csak az egyiket válaszd. Mint fent írtam a papagájokat ki kell engedni a kalitkából felügyelet mellett sok órára és közben NEM lehet ott a kutya. Hiába lehet látszólag úgy nevelni a kutyát hogy ne akarja bántani a madarakat ez nem mindig marad így. A kutya ragadozó, olyan ösztönei vannak amiket nem lehet eltüntetni neveléssel. Ezt sokan elfelejtik ezért is hallottam olyan történeteket hogy a kutya megvakította a fél szemére a madarat, elkapta és megölte a madarat, megölte a nyulat pedig sok évig tökéletesen kijöttek egymással. Elég egyszer az ösztönei szerint cselekednie és máris egy halott vagy súlyosan sérült madarad lesz. A papagájok kíváncsiak: rárepül a kutyára vagy a közelébe repül,lerepül hozzá a földre a kutya odakap vagy véletlenül rálép vagy a madár megcsípi a kíváncsiskodó kutya orrát a kutya odakap vagy a kutya elkapja az alacsonyan repülő madarat és már vége is a történetnek. Prédaállat és ragadozó egy légtérben sose jó választás.

Arról nem is beszélve hogy 2 madarat kell venned. Te nem vagy madár így soha az életbe nem pótolhatod neki a fajtársat aki a nap 24 órájában vele van, vele repül, vele eszik,stb.

Szerintem neked inkább kutya való.

2014. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi, akkor inkabb varok a kutyara.
2014. okt. 7. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok

Pontozzatok le nyugodtan attól még igaz amit írtam.

Pár hónapja fogadtam be egy több éves hullámos papagájt akinek egy ideig volt párja de év elején meghalt, a kalitkából sose jöhettek ki az évek alatt. A gondolkodása, repülése, reakciói, aktivitása,stb. TELJESEN más(szörnyűek) mint az én hullámosaimnak akik normálisan vannak tartva kiskoruk óta.

2014. okt. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Masodik, en felpontoztalak. Le is mondtam mar a papagajrol.
2014. okt. 8. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!