Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagáj: milyen színválto...

Nimfapapagáj: milyen színváltozatú és nemű?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék a képen látható nimfapapagáj színváltozatának és nemének meghatározásában:

[link]

Azért lenne fontos, mert szeretnék mellé egy társat. Arra vonatkozóan is szívesen fogadok tanácsot, hogy az milyen nemű legyen. Javallott például két hímet vagy két tojót együtt tartani? Vagy egyértelműen jobb egy ellentétes nemű pár?



2014. okt. 22. 20:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves 9. válaszadó!

Először is köszönöm a bőséges infót. A madarat kisállat-kereskedésben vettem, ott azt mondták, hogy még nagyon fiatal (és hogy valószínűleg fiú). (ott volt mellette a testvére is, akit lánynak mondtak, de én nem láttam szignifikáns különbséget). Nem emlékszem pontosan, sztem maximum 6 hónapot mondtak. Becsületes boltnak ismerem őket, ezért ebben megbízom. Ha érdekel pontosabban, megkérdezem tőlük a napokban. Még csak 11 napja van nálam, úgyhogy az első kérdéshalmazodra nem tudok válaszolni. Nem feltétlenül csak visítozik, néha füttyent egyet, de az mindig rövid, dalolni még egyszer sem hallottam. Azt sem észleltem még, hogy fejjel lefelé lógva széttárná a szárnyait, csak néha mászás közben megcsusszan, ilyenkor tárja szét a szárnyait, hogy le ne essen. Szerintem egyébként eléggé bénácska szegény.

A többire reagálva, az eléggé biztos, hogy lesz társa, de így, hogy ennyire nem biztos a neme, ha csak nem valaki megoldja a "rejtélyt", akkor az 5-ben leírt gondolatmenetem szerint hímet veszek mellé. De örülnék, ha kiderülne, hogy egy tojót neveztem-e el Pierrenek, vagy sem :D

2014. okt. 23. 18:41
 12/17 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a tollazattal kapcsolatban annyit még eszembe jutott elmondani, hogy minden nap porszívózok utána, mert ha csak egyet is röppen a kalitkában, máris mindenhol szállingóznak a kis puha fehér tollacskái (talán pehelytollak).
2014. okt. 23. 19:20
 13/17 anonim ***** válasza:

Na akkor a rejtély meg is van oldva. A kulcsmondat az hogy maximum 6 hónapos.


A nimfák nemét 10-12 hónapos korban érdemes megérdeklődni,megnézni a tollazatuk alapján. Előtte értelmetlen mert a fiatalkori tollazatuk úgy néz ki mint a tojók tollazata akkor is ha hím madárról van szó.


Köszönöm a képeket sokat segítettek mert ezeken már az is látszik hogy a háta is tiszta gyöngyös tehát egyértelműen tojónak néz ki MÉG mert ugye mint írtam még nem vedlett át, a fiatalkori tollazata van rajta.


A fejjel lefelé lógás széttárt szárnyakkal egyfajta nyújtózkodás vagy nem tudom náluk és főleg a tojók csinálják de azért a hímeknél is előfordul időnként. Gondolnak egyet és direkt fejjel lefelé fordulnak akár a rácson akár félig a rácson félig az ülőrúdon és széttárják a szárnyukat több másodpercig.


6-8 hónapos korban már észrevenni a hímeknél az udvarlás mozdulatait,hangjait. A kopogást, bólogatást, ugrálást, lassú előredőlést majd vissza, a szárnyak kicsi eltartását a testtől és hasonlókat na meg persze a mindenféle hangokat.


Az ülőrudak szuperek(mert nem műanyag vackok) de még jobb lenne ha meg tudnád így csinálni az egyik végüket vagy ha nem tudod akkor a linken tudsz rendelni ilyen ülőrudat mert sokkal jobb lenne, tudná használni a szárnyait is a közlekedéshez és tudna jobbra-balra mozogni az ülőrúdon ha az oldalrácstól 10 centire és az oldalráccsal párhuzamosan lennének az ülőrudak és nem a sarokban.

[link]

[link]

2014. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja és a kis tollak ilyen apró 1-2mm-es esetleg cérnavékony hosszúkás pihéket jelent?? Mert ez a nimfák velejárója, nagyon poros faj.

Vagy ennél nagyobb mondjuk fél-1cm-es kis tollakat jelent? Mert ez arra utalhat hogy kezd vedleni. Nagyobb tollak is hullanak belőle? De az még mindig kérdéses hogy most ez a "fiókakori tollazat felnőttkorira váltása" vedlés vagy csak azért vedlik mert érzi hogy kezd hűlni a levegő.

2014. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha kisállat-kereskedésben vetted, gondolom fogalmad sincs, hogy a szülei milyen színűek, igaz?
2014. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a sok infót. A tollak inkább azok az 1-2 mm-es cérnavékony pihékre hasonlítanak zömében. Az ülőrudakkal kapcsolatos észrevételed jogos, vannak pintyeim és nekik ilyeneket is csináltam a kertünkben szedett almafaágakból, csak Pierre-nek még nem volt időm, ezért a boltban vásároltam ezeket a fűzágakat és egyelőre így oldottam meg a dolgot. Úgy gondoltam, ideiglenes megoldásnak megteszi, a műanyagnál minden jobb. Sajnos, ahogy sejted, nem tudom, hogy miylen színűek voltak a szülei. Egyébként elnézést kérek, hogy a legelején épp csak ezt az infót felejtettem el, hogy féléves.
2014. okt. 25. 19:54
 17/17 anonim ***** válasza:
Fahéj-gyöngyös hím nagyn szép pont ugyan ilyen nekem is a sokból
2014. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!