Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért pusztulnak el a hullámos...

Tataboy kérdése:

Miért pusztulnak el a hullámos papagájom fiókái? Miért van az hogy vizes az odu belseje, olyan szinten hogy a tojó is csupa víz?

Figyelt kérdés
Az odu alja gipszel van kiöntve, két centis bútorlapból van az odu, és fűrészpor van benne. Kazánházban vannak a madarak a hőmérséklet aránylag állandó.

2014. okt. 24. 19:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Segítsetek, SOS!
2014. okt. 24. 19:06
 2/11 anonim ***** válasza:

Sejtésem szerint befülled, nem szellőzik, túl meleg van, ezért vizes. Ha a tojó csupa víz, az attól is lehet, hogy megfürdött.

Fűrészport felejtsd el! Szerezz vegyszermentes faforgácsot!

Mennyi idős fiókák pusztultak el?

2014. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyira nincs meleg, fűtés nem megy rájuk, eddig kint voltak, akkor is ugyanúgy párás volt. Kettő fióka kelt három napon belül, az egyik még él a másik már nem. A gipszre is gondolok hogy esetleg nem száradt ki rendesen. Viszont a gipsz előtt a csúszós bútorlapon voltak, forgácson, akkor is elpusztultak, ezért gipszeltem ki az alját és tettem bele fűrészport.
2014. okt. 24. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Fűrészportól a kis fiókák könnyen megfulladnak.

Az a baj, hogy számtalan oka lehet a fiókák pusztulásának, látatlanban szinte fölösleges tippelgetni, de próbáljuk meg.

Először is: A kicsi meg van etetve?

100% hogy nem rokon a két madár?

Kapnak költéskor plusz eleséget?

Jó lenne bevizsgáltatni a madarak bélsarát és a halott fióka tetemét, mert pl. kólibaktérium is okozhat fiókapusztulást (ez a baktérium a bélrendszerben van, normál körülmények között semmi baj nincs vele, viszont ha a madár stresszes, vagy gyenge az immunrendszere, akkor a fertőzés mértékétől függően megölheti a kismadarakat)

2014. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt is fontos lenne kideríteni, hogy mitől nedvesedik az odú, de szerintem 0 a szellőzése, és ettől is elpusztulhatnak a fiókák (befüllednek) + a penésznek és baktériumoknak is megfelelő környezetet teremt a nedvesség.
2014. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A két madár tuti nem rokon.

Etetik a kicsiket, mindkét szülő bejár az oduba. Kapnak lágyeleséget hetente legalább háromszor, tizenöt percig főzött reszelt tojást.Lehet kicserélem holnap a fűrészport.

2014. okt. 24. 19:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy csináljak szellőzést?!
2014. okt. 24. 19:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb fúróval fúrj az odú 2 oldalára néhány (4-6) lyukat, ennek elvileg elégnek kellene lenni az odúbejáróval együtt.
2014. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Ja, a tojást forrástól 30 percig főzd, mert csak így lehetsz biztos benne, hogy elpusztultak rajta a papagájra veszélyt jelentő bacik, és kicsit gyakrabban adj, az én papagájaim minden nap kapnak + adhatsz nekik nem vegyszeres, nem út mellől szedett zöldet is.
2014. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most azt csináltam hogy egy kicsit megemeltem az odu tetejét és kartonpapírral megtámasztottam, úgy látom most nem párásodik annyira. Szoktam nekik adni tyúkhúrt is. Köszi a válaszokat, sokat segítettél!
2014. okt. 26. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!