Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van olyan madárfaj amit...

Van olyan madárfaj amit akárki lőhet vadászengedély vagy bármiféle engedély nélkül?

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 12:32
1 2
 11/14 Nagyak válasza:

Hát kétségtelen, ezt a korlátlanul irthatóságot még több, mint harminc éve, gyermekkoromban mondták nekem, de ez nyilván változhatott. A Wikipedia is "hirtelen állománycsökkenés"-t emleget, ez pl. lehet az oka. Meg persze már anno is lehetett téves információ.


Azt viszont nem értem, a dolmányos varjú hogyhogy nem védett, miközben Magyarországon - különösen télen - a vetési varjak gyakorlatilag hemzsegnek, míg dolmányos varjút alig-alig látni. De ezt nyilván nálam a témában kompetensebb emberek találták ki.


Hogy a varjú védett! Mindig tanul az ember valamit... Remélem, a galamb nem!

2014. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Semmi elítélendő nincs ebben... Én hatalmas madárvédeő vagyok, de a dolmányos varjút, a szarkát és a városi galambot szabad irtani. A fekete rigó, a vadgerle és az összes keeti énekesmadár védett. Ja és onnan lehet látni, hogy nem egy eszement vandál a kérdező, hogy először inkább kérdez!
2014. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértésed! :-) sztem nincs olyan madár amit engedély nélkül lehet lőni szóval inkább hagyom az egészet
2014. nov. 8. 09:21
 14/14 Szuaszin ***** válasza:
Van egy madárfaj amit lőhetsz ez pedig az úgynevezett "politikus"!
2014. dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!