Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért repül neki az ablaknak,...

Ceri kérdése:

Miért repül neki az ablaknak, mostanában szinte rendszeresen valamilyen madár -jellemzően feketerigó?

Figyelt kérdés
Néhány, kb. 3-5 éve fordulnak nálam elő az ilyen esetek. Tapasztaltatok ilyet ti is? Valami biztos megváltozott -és nem a rigókban. Köze lehet az elektroszmoghoz, vagy mérgezés, esetleg más az ok? Régebben nem fordult ilyen elő.
2014. okt. 29. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fény úgy verődik vissza az ablakról, hogy visszatükröződik az előtte lévő hely, a madár azt hiszi, ott is szabadon repülhet.
2014. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Fény régebben is visszatükröződött az ablakon.


2-es te tévedésben vagy, de nekem nem baj.

2014. okt. 29. 17:35
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Ragassz az ablakra ragadozómadár sziluettet és akkor elkerülik az ablakot.
2014. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Én vettem külön kis karnist az erkélyajtóra, arra került a sötétítő, a nagy karnis közepére feltettem egy nem egészen átlátszó függönyt (olyan, mint a tejüveg, KIKA-ban is kapható kész függöny). Azóta nem repülnek az üvegnek. Egyetlen madár sem látja az üveget.
2014. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

Én inkább az okra lettem volna kíváncsi. Különösebben nem zavar, csak sajnálom őket, mert elpusztulnak. Eltörik a szárnyuk, vagy csak az ütközéstől elszédülnek és a kutyám elkapja őket. Másrészt ugyan ilyen körülmények voltak régebben is, és akkor nem voltak ilyen balesetek. Az érdekel inkább, hogy más is tapasztalt-e ilyet.

2014. okt. 30. 06:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a cinkék tették ugyanezt, egy kis fiatal úgy megszédült, hogy a terasz kövén maradt, mozdulatlanul. Sokkot kapott. Bevittem, ujjamra vett kis vízzel megitattam, betettem egy dobozba és letakartam. Egy óra múlva már jobban lett, el tudott repülni.
2014. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sziluett vagy hasonló pont azért kéne hogy ne történjen ilyen többet, ne haljon meg több szerencsétlen madár emiatt.


Az oka az lehet amit már írtak hogy a tükröződés miatt azt hiszik szabad az út.

Annak hogy régen ilyen nem történt csak a szerencse,véletlen az oka. 3-5 éve a környéketekre szokott néhány rigópár vagy új élelemforrást találtak hozzátok közel vagy bármi hasonló ezért azóta a házatok körül több a madár, a házatok véletlenül pont útbaesik nekik vagy bármi hasonló.

2014. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
mi is így járunk. Rendszeresen nekirepülnek. Múltkor itt kínlódott szegénykém az erkélyen :( szerencsére sikerült összeszednie magát és továbbment :)
2014. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!