Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A módszerek a madarak teljes...

A módszerek a madarak teljes kézhezszoktatásához? Simogatás, taperolás, megfogás, stb.

Figyelt kérdés

Amikor kicsi volt és még béklyózni szerettük volna, elég rendesen megutálta az emberi tapintást (varjú) de nagyon zavaró hogy nem is az hogy simogatni nem lehet, de megfogni és például berakni egy hordozóba sem.

Ilyen jellegű bizalom kiépítésére komplett ütemterves módszer, terápia, akármi? Tervben van hogy a lakásba is be tudjon jönni, utál egyedül lenni, de nem tudunk most még mindig vele lenni.

Ettől függetlenül elszánt vagyok, de kétségbeesett is.

Alapvetőleg aranyos, és okos madárka, de például a dolgokat sem engedi kivenni a szájából, ami megint elég érdekes volt mikor kisméretű csavart lopott. Próbáltuk elcserélni vele másra, hogy legalább le ne nyelje, de az is csak a szerencsén múlt, ez így nem túl tartós.


Valaki tapasztaltabbal hasonló eset volt?



2014. nov. 15. 03:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megjegyezni, hogy valóban, a hangsúly azon van, hogy nem ok nélkül bizalmatlan, de valójában nem fél, csak távolságtartó. Nem gondolom nehéz esetnek, csak közelíteni nem tudok a dolog felé.
2014. nov. 15. 03:19
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Varjúkhoz nem értek de a clicker training elméletileg mindenféle állattal működik.

Csak egy klikker kell hozzá és valamilyen kaja(lehet többféle is) amit nagyon szeret és korlátlanul lehet neki adni(mindennap eheti anélkül hogy gond lenne belőle). Ezt a bizonyos kaját csakis jutalomként kapja training közben, csak úgy ne adj neki.


Elején kondicionálod hogy mindennap a nap folyamán sokszor váratlanul, nem feltétlenül egymás után klikkelsz egyet és adsz neki jutalomfalatot és szóban is megdicséred. Pár nap alatt általában megértik hogy a klikk jutalmat,pozitív dolgot jelent.

Ezután közelítesz felé a kezeddel annyira amennyire tudod hogy még nem zavarja ott tartod a kezed pár másodpercig majd klikk és jutalom(kajával és szóban is dicsérd mindig) megint odanyúlsz ott hagyod a kezed pár másodpercig klikk és jutalom és így tovább. Ezt csináld mondjuk 1 napig. Naponta többször de mindig csak max. 20 percig trainingezz vele hogy ne unja meg. Aztán másnap kicsivel közelebb nyúlsz hozzá annyira hogy már látni rajta zavarja a kezed de még nem menekül el. Ott hagyod pár másodpercig ha nem menekült el klikk és jutalom. Ezt ismételd addig amíg azt nem látod hogy ez a távolság már nem zavarja ekkor kicsit még közelebb nyúlhatsz hozzá és így tovább fokozatosan egyre közelebb enged majd magához mert pozitív dologgal,élménnyel köti össze a kezed. Az a fontos hogy ha odébb megy akkor lassan kövesd a kezeddel hogy megint ugyanolyan távolságban legyél tőle, ha elrepülne menj utána és próbálkozz megint a közelébe nyúlni, csak akkor kapjon klikket és jutalmat ha menekülés nélkül eltűrte a kezedet, a traininget mindig jutalommal fejezd be és ne azzal hogy pl. elrepült előled. Ha már biztosan hozzá tudsz érni és látod rajta hogy nem zavarja akkor fokozatosan elhagyhatod a jutalomfalatot és elég lesz szóbeli dicsérettel jutalmaznod időnként.

2014. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Olvastam a klikkeres módszereket máshol is, de mindig csak papagájtrükközésre, és hasonlókra láttam használni eddig. :)

2014. nov. 16. 16:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Béklyózni varjúféléket nem szabad. Azt a solymászok használják.


Egyszerűen annyi a dolgod, hogy minél kisebb korától minél többet foglalkozz vele. Ennyi a titok. Tudom, miről beszélek, volt szajkóm és olyantól tanultam, aki egész életében madarakkal foglalkozott. Ha egész kicsi korától kezdve egy csomót van a kezedben, akkor később is engedni fogja. De ez nagy időráfordítást igényel.

2014. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már nem kicsi. Idei madár, de tavasszal meg lesz egy éves.
2014. nov. 22. 16:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem, ha ennyi idős, akkor már nem lesz sokkal bizalmasabb, mint most. Mindenesetre ha kézreszáll, akkor nincs gond. Ha elengeded, visszarepül? Amúgy azzal ne próbálkozz, hogy a csőréből kivedd, amit ellop, nem fogja engedni, ez az ösztöneiben van... vér nem válik vízzé:D
2014. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már "csak úgy" nem, régen hajlandó volt, meg elücsörgött a vállamon, mostanában hiperaktívabb is lett, és akkor jön ide, ha érdekesebb kaja, vagy valami új, érdekes tárgy van nálam. De akkor viszont nem igazán tétovázik.
2014. nov. 22. 16:44
 8/8 A kérdező kommentje:

Már egy ideje nem napozik rajtam, nem alszik a vállamon, stb, pedig mikor kicsi volt, tette ez, de egy darabig akkor is lakásban volt, sokkal jobban szerette.


(Illetve egyszer kiszökött, mikor léptem ki az ajtón, a vállamra ugrott, és mikor akartam volna visszaszedni, végigugrált a karomon.

Baromira megbánta, teljes pánikban volt, de akkor még kisebb volt. Mikor végre rájött hogy jöjjön le a levelek és gallyak közül, rögtön hozzámrepült, és visszasétáltunk. Arra emlékszem, hogy megfogni már akkor sem lehetett, mert megijedtem, hogyha le is jön, jólenne ha nem röppenne megint el, mert még a hátához tenni a kezem sem tudnám, csak elriadna tőle.)

2014. nov. 22. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!