Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár napja kaptam egy bébi...

Pár napja kaptam egy bébi hullámospapagájt. Mikre tudnám megtanítani?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy öreg hullámos papagájt is sok mindenre meg lehet tanítani.

Pontosan mennyi idős? Mit akarsz megtanítani neki?

Nem az a kérdés hogy mire tudod megtanítani mert sok mindenre meg tudnád hanem az hogy mire akarod megtanítani.

2014. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl. Arra, hogy ráüljön az ujjamra, ha kiengedem a kalitkából csak a neki elkészített pálcára üljön. És pontosan nem tuddom hogy milyen idős, mert én is csak kaptam de még nagyon kicsi. :)
2014. nov. 23. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél neki fürtös kölest és etesd kézből. Csalogasd rá a kezedre fürtössel. Etesd tenyérből, 2 ujjad közül is. Ha ezek már mennek sőt kaja nélkül is ráül már az ujjadra(ha fiatal akkor ezek 2 héten belül biztosan menni fognak ha sokat foglalkozol vele) akkor engedd ki először. Előtte húzd be a függönyt, ha nincs szúnyogháló csukd be az ablakot, takard le a tükröt, szobanövényt vidd ki, tüntess el minden balesetveszélyes dolgot emberi kaját, éles, hegyes dolgot, szekrény mögötti rést tömd be,fedd le. A ruhádat is mindig ellenőrizd(ne legyen rajt flitter, fémcipzár és hasonló).

Egy pálca nem lesz elég. Egy egész kiülőt csinálj neki másfél méter magasra fűzfa,nyírfa,nyárfa vagy nem permetezett gyümölcsfaágakból(kivéve csonthéjasok) amin tud mászkálni, rágcsálni el tudja magát foglalni. De jobb ha kettőt csinálsz hogy tudjon egyikről a másikra repülni. Úgy csináld meg a kiülőket hogy ne érje el róluk se a falat se a bútort se hasonlót. És alá tegyél újságpapírt.

Aztán amikor kijön a kalitkából valószínűleg repkedni fog először és mindenre megpróbál leszállni. Ha nem kiülőre szállt le óvatosan tereld át rá. Csak a kiülőkön hagyd pihenni, ellenni, ha máshova száll le zavard le róla. Így megtanulja már az elején hogy a kalitkáján és a kiülőkön lehet csak DE ez nem azt jelenti hogy magára hagyhatod amikor kinn van a kalitkából. Így is mindig figyelned kell rá.

Pár példa kiülőre:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm megpróbálom minél hamarabb beszerezni őket. :)
2014. nov. 23. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!