Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagáj fajtát lehet...

Milyen papagáj fajtát lehet megtanítani beszélni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
HÁt egy Jákót sokkal könnyebb mint pl egy KIssándort de meglehet simána másodikat is:)
2014. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ ment a zöld kéz de még egy kicsit utána kutakodtam és úgy döntöttem hogy rozella papagájt fogok venni :)
2014. jan. 4. 20:47
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Hát azt egy picit nehezebb meg az eléggé agressziv féle:) de sok sikert:)
2014. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
azért gondoltam rá mert az állatkereskedésben amikor beszéltem hozzá xD igen én csak úgy beszélgetek az állatokkal, akkor mindig szép lassan kinyitotta a száját mintha megszeretett volna szólalni. ezért gondoltam hogy könnyű megtanítani
2014. jan. 4. 21:01
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
hát lehet fogékony:) ami neked teccik sok sikert hozzáá:)
2014. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Azért készülj fel,hogy nem mindegyik egyed ugyanolyan "tehetséges" a beszéd utánzásában,de ha egyedül van,azért általában bármelyik faj megtanulja a dolgot.Csak persze ilyenkor sokat kell foglalkozni vele.
2014. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
én nem javaslom a rozellát.a beszédre szeretnéd tanítani.ahogy említették igen agresszív és félénk madár!tapasztalatból mondom.de ha ragaszkodsz hozzá inkább keress fel egy tenyésztőt.és akkor fióka korától lehet szoktatni a kézhez.
2014. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
háát nem tudom. akkor egy olyan kéne ami nem félénk mert én szeretném a kezemen tartani meg ilyesmi :(
2014. jan. 4. 22:06
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

A rozella tényleg nem a legjobb választás.

Ő inkább röpdés, nézegethető madár.


Kezdőknek a hullámos papagájt szokták ajánlani. Én a nimfákat jobban szeretem és őket is meg lehet könnyen szelidíteni, és megtanítani egykét szóra vagy dallamra.

http://www.youtube.com/watch?v=O7D-1RG-VRk


Ha kicsivel drágább madarat szeretnél, akkor kissándor vagy szakállas papagáj. (Bár a kissándor lakásban elég elviselhetetlen tud lenni az éles hangja miatt.)

http://www.youtube.com/watch?v=hQwUPUf85JM



Kb 30 ezerért tudsz vennni nagy sándor papagájt. Ő már elég intelligens madár és beszélni is jól tud. (Bár ő is tud hangoskodni.)



A lényeg, bármilyen madarat veszel az hím nemű legyen mert csak az utánozza a hangokat.

És ha kézzel nevelt a madár, akkor a szelidítés is könnyebb, mert sokkal jobban bízik az emberekben.

2014. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

Ha állatkereskedésből veszed akkor szinte garantált, hogy teljesen vad lesz, mivel ott egyáltalán nem foglalkoznak a madarakkal, sokszor nem is értenek hozzá, inkább keress fel egy tenyésztőt, aki legalább tudja mit ad el(olcsóbb is elég sokkal egy tenyésztő)

A hím nimfákat elég szépen meglehet tanítani beszélni, nem olyan tisztán mint pl. nagy sanyit avgy jákót, amazont stb de más árkategória. Nimfánál viszont fontos, hogy CSAK a hím eszél, utánoz hangokat, dallamokat, a tojó NEM. Ezért is érdemesebb felkeresni egy tenyésztőt, mert állatkereskedésbe álltalába rámutatnak egyre, hogy ez hím, holott azt se tudják miről beszélnek, annak adják el a madarat aminek te szeretnéd..ha tojót akasz akkor tojónak mondják, ha hímet akkor hímnek, és még többet elkérnek a "tippekésükért" mint más a biztosért.

De a hullámosok is jól beszélnek, tisztábban mint a nimfa, de nekem eddig csak egy kezdett el dumálni, pedig van egy jópár, nálam a nimfák jobban beszélgetnek.

És a nagy és kis sándorok is jól beszélnek, allítólag nagysanyik jobban. Nekem mindkettőből van, de a nagysanyim most egy éves és még egy szót sem szólt, a kis sanyik is csak üvöltenek, de velük nem is foglalkoztam soha(röpdemadarak) a nagysanyiból meg kifogtam egy olyat aminek nincs semmi érzéke a hangutánzáshoz. Szóval nagyon egyedfüggő,de a sándorpapagájok borzalmasan hangosak, azzel is számolj előre.

Nimfából is van olyaom, ami egy dallamot fütyül folyamatosan, és olyan is ami folyamatosan tanul új szavakat, dallamokat stb.

Én ezeket a fajtákat ismerem, ezekkel foglalkozom, de úgy tudom a rozella nem beszél jól, az énekesek csak "nyikorognak"(tapasztalat) kecskék is csak mekegnek folyamarosan nálam.

De abba nemtudom bele gondoltál e, hogy egy papagáj ha beszél, nem csak akkor beszél ha te akarod, hanem mondja egész nap a magáét.

Mindenesetre én a nimfát javaslom neked, ha dumagép kell akkor egy tuti hímet, vagy párt. Párba kevesebbet üvölt, inkább elvannak, nem unatkoznak, nem visítanak folyamatosan. És a hímek így is ugyanúgy beszélnek, udvarolnak a tojónak.

2014. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!