Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet venni hullámos...

Hol lehet venni hullámos papagáj szállító ketrecet?

Figyelt kérdés
Milyen méret kell neki és milyen színű legyen??? Esetleg kell neki valami kis dolog a szállító ketrecébe??? Érdemes neki kis tálkába vagy a földre magot és(tálba) vizet tenni??? Utazás közben le kell takarni pléddel??? És milyen ülőrudat tegyek be a szállító ketrecbe?? :) Köszönöm!!!

2014. nov. 23. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésben, interneten találsz.

Az enyém 19x30cm alapterületű ha jól tudom. Vegyél valamilyen hasonló méretű kis kalitkát.

A legjobb a szürke rácsú azaz horganyzott kalitka de mivel nem sok időt van a szállítókalitkában ha nem találsz mást festett rácsú is lehet.

Legyen benne 1 ülőrúd ami lehet vacak műanyag is de én a szállítókalitkába is vágtam méretre másfélcm vastag ágat(tökéletesen beszorul a rácsok közé). Ennél vastagabb ágat ne tegyél bele mert ugye a kalitka mozogni fog így erősen kell kapaszkodnia és a vastagabb ágat nem tudja átfogni, lecsúszik róla. Víz nem kell neki mert ritkán isznak így csak max. kilötyögne gondolom nem egy félnapos vagy hosszabb útról van szó. Tálba tehetsz be kaját de ha nincs hozzászokva az utazáshoz akkor nem valószínű hogy fog enni. Meg ez az út hosszától is függ. Egy pár órás útra nem kell neki kaja.

Ha ilyenkor télen,hidegben akarod vinni valahova akkor keress egy táskát amibe belefér a kalitka. Vastag plédekkel jól tekerd körbe a kalitkát minden irányból. Felülről egy részen hagyd nyitva hogy menjen be elég levegő. És a lehető leghamarabb érjetek el az úticélhoz.

Nyáron ha félős a madár vagy ha erősen süt a nap akkor takard le egy vékony valamivel. Ha nem félős akkor viheted úgy ahogy van a kalitkát.

2014. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ez jó lehet: 30*18*20cm a mérete!!!??? :) (AbcZoo)

2014. nov. 23. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Szállításhoz legjobb egy kisméretű, kilyuggatott papírdoboz (hogy kapjon levegőt), épp csak 3-4-szerese a madár méretének. Nagyobban könnyen eltöri valamelyik testrészét. Az ülőruat, ételt-italt felejtsd el!
2014. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Okés...Köszönöm szépen!! :)
2014. nov. 24. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem szívesen használok,ajánlok dobozt mert már olvastam olyat hogy a megfogás okozta stressztől és a doboz sötétje okozta stressztől, félelemtől még indulás előtt pár perc alatt meghalt a madár félelmében. Ezerszer jobb ha beleszoktatod a madarakat a szállítókalitkába, hozzászoktatod őket hogy ujjon ülve beteszed őket a kalitkába. Egy sötét dobozban a hangok, doboz mozgása mellett még a sötét is stresszeli őket. A szállító kalitkába rakáshoz nem kell megfogni és a hely(kalitka) ismerős nekik így kevésbé stresszesek.


Én letakaratlan kalitkában és hámban szoktam őket cipelni az utcán. Bennem bíznak, a kalitkát/hámot ismerik, a kinti világot jó dolgokkal kötik össze(szoktak levegőzni, nézegetni, napozni, repülni) így teljesen nyugodtak, egyáltalán nem félnek még az autók, biciklisek, idegen emberek közelségétől se, még a kocsiban se.

2014. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja azt kifelejtettem hogy ez a már nálad lévő/élő madarakra vonatkozik. Az új madár elhozásához csak kilyuggatott dobozt tudsz használni. Illetve van ilyen kis tengerimalac műanyag szállító ami talán jobb lenne(persze letakarva) csak ki az aki 1 alkalom miatt vesz egy ilyet.

És azt is hozzáteszem hogy természetesen csak nyáron cipelem az utcán a papagájaimat csak úgy kalitkában/hámban.

2014. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Hát nem egy alkalommal kell a szállító kalitka...pl hogyha hosszabb időre elutazunk akkor visszük őket magunkkal ( nagyszülőkhöz szoktunk menni és ott pedig van kalitka ahova berakjuk őket)...én nem kockáztatok az afféle papír dobozokkal nem éri meg.Pont azért amit te is irtál hogy stresszes,...stb és akàr el is pusztulhat!!

2014. nov. 24. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: így már más. Én automatikusan új madár első hazaszállítására asszociáltam.
2014. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!