Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Varjú tartásával kapcsolatban...

Varjú tartásával kapcsolatban tanács? Etetés, lakóhely?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
A varjú mindenevő. Lehet neki odut is készíteni ha odaszoktatod.
2010. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
A varjú nem háziállat.
2010. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A vetési varjú védett, csak dolmányos varjút tarthatsz. Amúgy csak magadhoz kell szoktatni, utána akár szabadon, kint is lehet, visszajön, mert piszkosul éhenkórász. Tartásához a hasonló méretű madarakra vonatkozó körülményeket kell biztosítani.
2010. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, h védett, de az udvarunkon találtuk. Valaki meglőtte légpuskával, nem tud repülni.
2010. jan. 30. 13:41
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Akkor segíts neki felépülni, majd, ha teljesen egészséges engedd el!


Majd ő eldönti, hogy mit választ! Szabad madárként született és nem kalitkában, így ő dönt!

2010. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Annyira örülök, h mindenki felvilágosít, h a madárnak jó az a jó, ha szabad, meg védett, meg nem tarthatom, de ha megmurdel, mert nem tudom addig normálisan tartani, amíg rendbe jön, az tényleg hasznos. Én értem, h csak jót akartok, de a kioktatás mellett jó lenne valami értelmes tanács is.
2010. jan. 30. 17:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd állatorvoshoz, nehogy elfertőződjön a seb, ha még benne van a sörét, azt is ki kell szedni. Ha meggyógyult és mégsem tud repülni, akkor tartsd meg. Ha így engeded el, akkor csak a macskák fognak örülni a zsákmánynak.
2010. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Ládában vagy dobozban is tarthatod, fedd le akár szúnyoghálóval. Ha szeretne sétálni, hagyd egy kicsit. Biztosan megpróbál majd repülni, de ez egyelőre nem fog menni. Legyen előtte főtt répa, tészta, hús mosása után maradt nyesedék, csak kenyeret ne adj neki. Ha gyenge, a keménytojás sárgája is fontos, tehetsz a vizébe vitamint (Polyvitaplex, B1 jók). Ha nem iszik magától, az ujjadról próbáld itatni.
2010. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%

Ha nem tetszik az, amit írnak, akkor old meg magad!


Én meg azt bírom, hogy sok ilyen kérdező van, akik fölöslegesen kérdezősködnek, majd lehordanak, hogy nem ezt a választ várták!

Örülj annak, hogy egyáltalán válaszolnak!


Amúgy meg macskáknak való konzerv tökéletes ennivaló neki!

Tele van mindenféle hasznos dologgal, amire szüksége lehet!


Én 3 szajkófiókát neveltem fel rajta, de mindenki ezt ad enni szarkáknak is!


Az állaltorvos nem tud vele majd mit kezdeni! Ismét csak ezt kell mondanom!


Legtöbbször kutyák és macskák "mennek hozzá". egyszer elvittem egy galambot, mert tele lett a feje himlővel és befújta valami sz..rral, amitől még jobban kijött rajta a himlő!


Talán tud segíteni és ha a golyó benne van a madárban, akkor talán kiszedi,ha jóindulatú, de ha szerencsésebb vagy, akkor átment rajta és begyógyul a seb magától!


Tiszta víz legyen mindig előtte! a helyét sokszor takarítsd, ha összepiszkolta, mert az is fertőzések helye lehet!

2010. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az olyan válasszal, ami nem válasz, csak kötekedés, nem lehet semmit kezdeni. Ha valaki nem akar érdemben hozzászólni vagy segíteni, ne szóljon hozzá. Én sem írok mindenkinek mindent, ami eszembe jut, mert húú, de odamondtam most.

A témánál maradva, az állatorvos megvizsgálta, a golyó kiment, meg fog gyógyulni. Ha lehetséges elengedem. Nem jó egy vadnak született állatot fogságban tartani. Minden használható választ köszönök szépen, ha valakinek még van ötlete azt is.

2010. jan. 31. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!