Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos vagy Nimfa?

Hullámos vagy Nimfa?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nagyon szeretnék egy papagájt,és arra is gondoltam már ,hogy a Hullámos vagy a Nimfa papagáj tud a leginkább beszélni,azaz melyik tudja hamarabb megjegyezni?Segítsetek,köszi! :)

2014. nov. 26. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyikre sem jellemző, hogy megtanul szavakat utánozni de léteznek hullámosok és nimfák is akik tudnak pár szót. Szerintem ez az adott madártól függhet, meg hogy mennyit van vele foglalkozva. De egy nimfával talán többre mész. Viszont általában párban illik tartani őket, tehát ne egy papagájt akarj.
2014. nov. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hullámosom van. Egyetértek az előttem szólóval, hogy sokkal jobb nekik, ha párban tartják őket - bár akkor jelentősen csökken az esélye, hogy utánozzák a beszédet. Noha nyilván attól is függ, hogy menyit foglalkozol velük. Én a gondozásunkon kívül inkább csak nézni szeretem, ahogy elvannak egymással (nagyon aranyosak), és több örömöm telik így bennük, mintha csak egyet tartanék, és arra "treníroznám", hogy engem utánozzon.

Amúgy szerintem utánzási képességben nincs nagy különbség a két faj között, és úgyis az számít, hogy az, amit választasz, annak milyenek lesznek a képességei ezen a téren. (A hímek ezen a téren ügyesebbek, és állítólag jobban is elvannak egyedül.) De szerintem maradj egy párnál!

Szóval szerintem azt a fajt válaszd, amelyik jobban tetszik. Ha még nem tudsz dönteni, akkor olvass még utána mindkét fajnak, nézegesd őket az állatkereskedésben, nézz róluk videókat, és előbb-utóbb megérlelődik benned a döntés.

(Ha ez szempont, azt mondják, a nimfa hangosabb. Én egy szobában alszom a hullámosaimmal, és kifejezetten kellemesen, "halkan" csicseregnek reggelente, de sokszor egyáltalán nem "nyitják ki a csőrük", mielőtt felkelek:)))

2014. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A hullámos jóval ügyesebb beszédutánzásban, a nimfa pedig füttyöket tud nagyon jól visszaadni. Persze egyik sem erről híres,de előferdülnek tehetséges egyedek.


(ha az a fő, neadjisten egyetlen szempont hogy tudjon beszélni, akkor kérlek ne vegyél papagájt, semmilyet.)

2014. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hullámos papagájt vegyél, az enyém beszélni is tud!
2014. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gyuszi13 ***** válasza:
én a nimfára szavaznék mert az több dallamot és szót tud megtanulni mint a hullámos és hamarabb is,bár ez a madár korától is függ,a nimfával az a kicsi hiba van hogy nagyon hely igényes de ha ez nem akadály én a nimfát választanám
2014. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dorka0110 válasza:
Nekem egy fél éves hím nimfám van, ő már köszön, (szia, na mivan, csili) csili a neve. Ő egyedül van
2015. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!