Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül a papagáj és...

Mennyibe kerül a papagáj és hozzá a felszerelés? Részletek lent.

Figyelt kérdés
2 nimfa- vagy hullámos papagájt szeretnék. Tudom, hogy mire lenne szükségük, de az árakkal nem vagyok tisztában. 2 papagájnak mekkora kalitka kell??

2014. máj. 24. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Így össz-vissz ha mindent beleszámítunk 20-30 ezer forint körül
2014. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

20 ezer,.... Ugyan már. Ha magadnak barkácsolsz akkor jóval olcsóbban is.


Kalitkát én például ~2000 ből csinálok hullámosoknak, és még méreteiben is bőven nagyobb mint a gyári kalitok.


Ülőrudat tudsz nekik vágni fáról. 0 Ft


Kaja, 2 darab hullámosnak nem valami nagyon sok. ~2000 Ftból kb. 3 hónapig is kieteted őket. De amúgy reszelhetsz répát vagy szedhetsz nekik zöldet, a változatosság kedvéért.



Most olyan 1000-1500 Ft körül veszel is egy hullámost. x2


Öszvissz 5-6000 ből simán megtudod oldani.


Nimfának meg annyi különbség, hogy nagyobb kalitot kell csinálni.

2014. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg még ilyen madárhomok, meg kalcium forrásról kell gondoskodnod időről időre, de a kalciumot is megtudod oldani házilag.
2014. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2


Az átlagember nem áll neki kalitkát barkácsolgatni otthon, csak vesz egyet, ha így nézzük, nimfának egy rendes méretű kalitka 30-40 ezernél kezdődik. (80-90 centi hosszú minimum és mondjuk olyan 50 centi mély? Ennél kisebbe nem szívesen tartanék hosszú távon két nimfát.) Ma láttam amúgy hatalmas rágcsálóketrecet aminek a rácsai is tökéletesek lettek volna madárnak is, és az még a méretei ellenére is olcsóbb volt, mint egy ugyanakkora madárkalitka.


Egy pár hullámosnak is illik azért akkora kalitkát venni, amekkorában kényelmesen elférnek, nem bevágni őket egy 5-6 ezer forintos pintykalitkába. (10-20 ezer forint nekik egy olyan ami már jó. Mondjuk 70 centi hosszú és 30-40 centi mély.)


Persze, ha van kedved barkácsolni, akkor tégy úgy nyugodtan, nem azért írtam, mert muszáj lenne a boltban vásárolnod! Csak ha ott fogsz, akkor tudd, nem elég a kisebb kalitka.


A kaja, szépia, homok, ülőrudak, stb. mellett érdemes még játékokat is beszerezni, ne unja halálra magát az állat, de ezeket fokozatosan is lehet venni, nem kell azonnal + sokszor tök jól elvannak a madarak valami "gagyi" játékkal is. (Sima papírlap széttépkedése, WC guriga, faág szétrágása, szóval játékra sem kell feltétlenül százezreket költeni.)


Maga a madár ára meg változó, Budapesten a plázákban hullámost 3000-ért kapsz, ma néztem pont, Westend - 2800.-, Mammut - 2990.-, nimfa árai ugyanezeken a helyeken 7500.- illetve 6500.-. Tenyésztőtől illetve a vidéki boltokban feleennyiért kapod mindkét madarat és tenyésztőnél tuti biztosra megmondják neked a korát illetve a nemét (vagyis azt nem feltétlen 100% biztosra, de azért biztosabb, mind az állatboltokban ahol hasára üt az eladó és mond valamit ami épp eszébe jut, csak hogy úgy tűnjön, mintha értene a dologhoz).

2014. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vegyél használt kalitkát apróhirdetési oldalon! (pl. olx.hu vagy jófogás.hu ), sokkal jobban megéri, szép nagy kalitkákat lehet találni a bolti ár töredékéért!
2014. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznos volt amit írtatok!
2014. máj. 25. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!