Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fákon lévő madaraknak...

A fákon lévő madaraknak milyen eleséget tegyek ki?

Figyelt kérdés
nagyn szép madarak vannak a fákon de milyen ételt tehetek ki nekeik?? van itthon tökmag meg étkezési keksz is ezek jók?? vagy mit tegyek ki nekik??

2014. dec. 4. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Magvak nagyon jók, vegyesen is töltheted. Kekszet, tehát tésztaféléket nem tudom, de biztos jó, mert a madarak az utcákon is elcsipegetik az emberek kenyérmorzsáit. Régről tudom, hogy szalonna darabot is szoktak kiakasztani.
2014. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Kekszet nem tegyél ki, mert ugyan ha nagyon éhesek, megeszik, de igazából nem nekik való. Ha frissen eszik, nem lesz tőle bajuk, de a többnapos morzsától könnyen bélgyulladást kaphatnak és abba elpusztulnak. Jó volna tudni, hogy azon túl, hogy nagyon szépek, mégis mik lehetnek. Magkeverék egészen biztosan nem árt, vegyesen olajos magok és pl. köles, muhar illetve állati zsiradék (faggyú, zsír, vaj, sótlan szalonna), és alma.
2014. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem esett le a hó, addig ne etesd őket. Utána kizárólag zsíros olajos magvakkal (dió, napraforgó, kendermag). Lehet sertésszalonna és marhafaggyú is. Bonyolultabb, de szokták használni a megolvasztott marhafaggyúba bekevert olajos magvakat, amihez köles is mehet. Kihűtés után vagy egybe, vagy még megdermedés előtt formázható, esetleg műanyag hálóba betehető és úgy felakasztható. Keksz és kenyérmorzsa nem ajánlható, mert nedves levegőn penészedhet és a madarak a gombatoxinoktól és az erjesztő baktériumoktól elhullhatnak.
2014. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Voltam. Elnézést, butaságot írtam a morzsáról, ésszerű amit a 3. ír.

Természetes étrendjüknél fogva tényleg nem való nekik a tésztaféle. És az is logikus, hogy ne etessük őket, míg nem állt be a tél, különben elszoknak a természetes élelemkereséstől.

2014. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
bundáskenyér meg rántott hús néha egy kis szarvas gomba
2014. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!