Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mekkora kalitka kell egy...

Cerámia kérdése:

Mekkora kalitka kell egy hullámos papagáj párnak?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok linkeket weboldalakat ahol találhatók a kalitkák előre is köszönöm!

2014. dec. 18. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy párnak minimum 60X40X60cm, de persze minél nagyobb, annál jobb. Az alakja legyen egy fektetett hasáb, szóval legyen minél hosszabb. A magasságot és főleg a szélességet kevésbé használják ki. Az ülőrudakat úgy rendezd el, hogy kénytelenek legyenek repülni. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha használtan veszel egyet és ecetes vízzel fertőtleníted. Én is az egyik apróhirdetési oldalon találtam a kalitkámat, amit egy asztalos az előző tulaj megrendelésére készített, és sokkal jobb, mint bármi, amit boltból (többszörös áron) kaphattam volna. A boltokban árult kalitkák nagy része kifejezetten nem szerencsés méretű / alakú madártartásra.
2014. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ mennyit lesznek kiengedve?


Zavaró hogy ez a 60x40x60cm és hasonló van mindenhol. Az én hullámosaim ekkora kalitkában "megőrülnének" még úgy is hogy naponta minimum 4 órát de inkább többet kinn vannak. Időnként úgy érzem még a 20m2-es szoba is kicsi nekik ezért szoktam kinyitni az ajtókat hogy a másik szobába is átmehessenek és oda-vissza száguldozhassanak.


Szerintem ha naponta legalább 4 órát kinn lesznek akkor egy 40-50cm mély, kb. 1 méter hosszú de nyugodtan lehet hosszabb és kb. 1 méter magas kalitka legalább kell 2 hullámosnak. Ha nem lesznek kinn ennyit akkor már egy több méteres szobai röpde szükséges.

Kalitkát nem érdemes venni. Csinálni vagy csináltatni sokkal jobban megéri.

2014. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!