Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kecskepapagáj mennyire szelídí...

Kecskepapagáj mennyire szelídíthető?

Figyelt kérdés
Volt már sok papagájom (Hullámos,nimfa...) Most át szeretnék térni kecskepapagájra! Milyen könnyen szelídíthetőek? Kézzel nevelni nem szeretnék! Sokszor szelídítettem már meg papagájt...már elég jól megy! De nem tudom ez a fajta mennyire tanulékony!

2014. dec. 6. 15:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon kíváncsi természetűek, ennél fogva tanulékonyak is, érdeklődnek minden iránt, tehát szerintem nem nehéz szelídíteni őket. Tenyésztőtől olvastam, hogy szelídítés nélkül is rászállnak. Nekem egy pár van, ők mindig együtt mozognak, tehát ha kiengedem őket, ahova megy az egyik, a másik követi. Viszont mindent fel akarnak fedezni (ha szobában tartod, növényekre vigyázz!). Nagyon szeretnek a földön lenni, mint a tyúkok, kapirgálnak. És ugrálva közlekednek. :) Nagyon mókás állatok, hiperaktívak, szóval ha kis kalitkában tartod, minimum napi egyszer legyenek kiengedve, erre tényleg szükségük van. Linkelek egy fórumot, én az egészet elolvastam, érdekes volt, sokat tanultam róluk, mielőtt végleg eldöntöttem, hogy szeretnék egy párt:

[link]

2014. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!