Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájom miért nem rágja a...

Papagájom miért nem rágja a csőrkoptatót?

Figyelt kérdés
Már vettem neki 2 félét is, de nem nyúl hozzá hónapok óta, a csőre meg hatalmas és éles.
2014. dec. 25. 15:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is a csőrkoptató nem azért kell hogy a csőrét koptassa. Nem tudom ki nevezte el csőrkoptatónak de ez hülyeség. A csőrkoptató/szépia a benne lévő nélkülözhetetlen ásványi anyag miatt fontos.

Csőrkoptatóból kétféle van. Az egyik gipszféleség ezt szokták csőrkoptatónak hívni(van belőle kocka,kerek,egyéb alakú, színes ízesített, natur fehér színű) a másik egy természetes eredetű kalciumforrás ez a szépia ebből van natur és párféle mesterségesen ízesített. Te melyiket használod?

Én a szépiát szoktam ajánlani abból is a natur fehéret.

Próbáld ki ezt is vagy ha ezt használod most akkor próbáld ki a csőrkoptatóból a naturt. Natur után próbálkozhatsz ízesítettekkel is szépiából és csőrkoptatóból is. Rakosgasd a kalitkában tedd a kedvenc ülőrúdja mellé, etetője fölé,stb. Tehetsz a kalitkába többet is vagy akár többfélét is egyszerre hátha valamelyiket, valahol megkóstolja.

Ha sehogyse használja magától akkor a gyümölcs,zöldség adagjára reszelj rá egy keveset hetente párszor. Adhatsz neki időnként kevés szezámmagot is(nagy a kalciumtartalma) de arra figyelj hogy túlzásba se vidd, a zöldségekben lévő kalciumot is vedd figyelembe amiket eszik.


Másodszor pedig nem nő túl egy papagáj csőre ha megfelelő a környezete(megfelelők a játékai,stb). Pontosan mik is vannak a kalitkájában? Ha számukra nem mérgező megfelelő méretű faágak az ülőrúdjai akkor a kérget szinte biztos hogy lerágcsálja róla tehát kopik rajt a csőre. Ha fajátékai vannak és rendszeresen kap pl. fűzfagallyakat rágni akkor szintén kopik a csőre.

Illetve a túl gyors/rendellenes csőr és karomnövést májprobléma is okozhatja.

2014. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!