Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért rágja a papagáj a rácsot?

Madi111 kérdése:

Miért rágja a papagáj a rácsot?

Figyelt kérdés
Az egyik hullámos papagájom állandóan az etetőt meg a kalitka rácsát rágja. A rácsról már több helyen is teljesen lerágta a festéket.

2014. dec. 26. 00:53
 1/6 anonim válasza:
Van a kalitkában csőrkoptató? Ha nincs, akkor lehet, hogy ezért.
2014. dec. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van háromféle szépia meg egy mészkő. A mészkövet nem használják, de a szépiákat igen.


Először arra gondoltam, hogy azért rágja a rácsot, mert ki akar jönni, de olyankor is rágja, amikor ki vannak engedve. Csak attól félek, hogy valami baja lesz a festéktől.

2014. dec. 26. 15:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Unaloműzés,szórakozás vagy valamilyen vitamin,ásványi anyaghiány.


A kalitkát sürgősen cseréld le horganyzott rácsúra! A festett kalitkák pont ezért nem alkalmasak papagáj tartásra mert szórakozásból lerágják a festéket és közben le is nyelhetnek belőle ami egyáltalán nem egészséges mérgező is lehet. A festék alatt a kezeletlen fém van ami hosszabb távon fémmérgezést okoz nekik. Tehát sürgős csere és örökre felejtsd el ezeket a festett rácsú vackokat. Ezen kívül adj nekik rágnivaló, szétrágható fajátékokat. A legegyszerűbbek az autóúttól távoli fűzfagallyakból készített kis rágcsák(pl. 10-15cm-es darabokra töröd az ágakat és natur kenderzsineggel összekötöd szorosan majd fellógatod a kalitkába vagy kerekre összehajtasz majd összekötsz 1-2 gallyat így kapsz egy szétrágható hintát) .

Ha az új kalitkában és szétrágható játékok mellett is csinálja akkor felmerül a kérdés miket esznek? Mert lehet valaminek a hiánya is.

2014. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Ha ennyire káros nekik, akkor miért árulnak ilyen kalitkákat? Egyébként tök új, még két hónapos sincs.


Ami a kaját illeti, kapnak mindenfélét. A bolti magkeveréken kívül fürtöst, mézes rudat, salátát, tyúkhúrt, lóherét, kölescsírát, friss almát, aszalt almát.


Az ülőrudakat tudják, meg szokták is rágcsálni. Az erdőben szedtem. Direkt olyanokat kerestem, amik jó göcsörtösek, meg vannak rajtuk kiálló részek.


Azt a hintát majd kipróbálom, ha egy kicsit jobb idő lesz, ilyen hidegben nem mászkálok az erdőben. Viszont van itthon kókuszdió, annak a héja nem jó? Vagy az túl kemény?

2014. dec. 27. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Bevétel miatt. Egyeseknek csak a pénz, a pénz és a pénz számít.

Ugyanezért gyártanak pl. tükröt és műanyag ülőrudat is. Amíg van rájuk kereslet addig gyártani fogják.

A festett kalitka az ember szemének szebb, mutatósabb mint egy sima szürke így valószínűbb hogy a festettet veszik meg. De az már nem érdekli a gyártókat hogy mennyire jó vagy épp nem jó a madárnak.


A bolti mézesrúd, vitaminrúd, mézeskarika felejtős vagy csak nagyon ritkán kapjanak mert tartósítószert,stb tartalmaz ami nem épp nekik való.

Adj nekik reszelt sárgarépát is mindenképp.


Arra azért figyelj milyen ágat szedsz, milyen fajta fáról való az ág mert nem mindent kaphatnak, van nekik mérgező is. És ne csak vékony botokat kapjanak ülőrúdnak hanem legyen köztük vastagabb(1-2cm vastag) ág is amit már lehet a fáról kell törnöd,fűrészelned.


A kókuszdiókat általában agyonpermetezik így nem elég megmosni. Jó alaposan meg kell tisztítani őket(ecetes vízbe áztatás és alapos lesikálás) mielőtt a madarakhoz kerül de hintának nem jó. Inkább pl. félbefűrészelve és 3 helyen kifúrva, felkötve mozgó etetőnek jó.

2014. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ja, én is azért vettem ezt a kalitkát, mert ez nézett ki a legjobban.


Mézes rudat ritkán kapnak. Nem is szoktam berakni nekik a kalitkába, mert egyből befalnák az egészet. Csak kézből adok nekik, két-három naponta, amíg el nem zsibbad a kezem. Ez kb öt perc. Így egy mézes rúd elég nekik legalább egy hónapig.


Direkt csak ezért vettem a Praktikerben kis fűrészt, ami elfér a táskámban, hogy tudjak nekik vastagabb ágakat fűrészelni. :)


A kókuszdiót még meggondolom. Köszi a válaszokat.

2014. dec. 28. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!