Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudok két hullámos...

Hogyan tudok két hullámos papagájt megszelídíteni? (1 éve vannak nálunk, mind a kettő hím, egyszerre vettük őket. )

Figyelt kérdés

Tudom, van kismillió kérdés és leírás a témában, de nem találtam meg azt, ami az én esetemben hatékony lenne.

Eddig is próbálkoztunk több-kevesebb sikerrel. Kb. október óta vannak velem egy szobában, azóta úgy érzem, hogy jobban kötődnek hozzám. (Amikor bent vagyok a szobában, akkor nyugodtabbak; vannak dolgok, amiket csak nekem engednek, stb.) Csak azóta az iskolában is minden tanulni való összejött, így túl sok időm nem volt rájuk, de most a szünetben foglalkozok velük rendesen. (És természetesen a szünet után is megpróbálok rájuk időt fordítani.)

Jelenleg ott tartok, hogy a kalitkán kívül alig félnek tőlem, ha pedig benyúlok és fürtös kölessel kínálom őket, akkor nyugodtan esznek, néha föl-föl jönnek a kezemre. A bátrabbikat kaja nélkül is rá tudom léptetni a kezemre, bár rájöttem, hogy csak az ujjamra lépni nem szeretnek, ha kinyújtom a tenyeremet, akkor szívesebben jönnek a kezemre. Ha a félősebbel próbálkozok, néha vele is sikerül. Ahogy elnézem, nincs sok akadálya annak a módszernek, hogy elkezdek az egyikkel foglalkozni, majd a másik látja, hogy nincs gond, mert amikor a bátrabbikkal foglalkozok, akkor a másik elfoglalja az egyik rudat és nyugodtan pihen.

Tudom, ez egy év alatt nem sok eredmény, de nekem úgy tűnik, hogy ha most el kezdek velük jobban foglalkozni, akkor talán ki is tudom őket engedni egy-két körre, vagy akár továbbra is a szobámba. A célom minden esetre az, hogy legalább az egyikkel "összehaverkodjak" annyira, hogy ki tudjam hozni a kalitkából, és nyugodtan üljön a kezemen.

Érdekelne, hogy milyen módszerekkel lehetne elérni a célomat, mert eddig amiket olvastam/mondtak nekem túlzottan nem jöttek be, nagyjából mindegyik annyiból állt, hogy etessem, aztán elkezd vonzódni hozzám. (Ami azt illeti, szerintem inkább csak kézhez kéne szoktatni, mert egyedül a kezemmel tudom őket megijeszteni.)


2014. dec. 26. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Első kérdésem hogy mekkora is ez az említett kalitka?

Ugyanis ők elsősorban élő,érző madarak és nem házi kedvencek, nem szobadíszek ezért ha 1 éve vannak nálad és 1 éve nincsenek kiengedve a szobába akkor legalább egy 3-4 méter hosszú röpdéjük van ugye amiben repülni is tudnak rendesen? Gyanítom hogy sajnos sajnos nem. Egyébként ennyi szelídséggel de még kevesebbel is simán ki lehetne/ki kéne őket engedni. Egyáltalán nem a szelídségtől függ hogy ki lehet/kell-e őket engedni. Az én véleményem hogy a madarak vétele után legkésőbb 1 hónappal már mindennap ki kell őket engedni legalább 4 órára akár szelídek akár nem mivel 1 hónap bezártság is bőven elég/sok nekik.

Ha ki is lesznek engedve akkor is szerezz be egy LEGALÁBB 1 méter hosszúságú kalitkát de minél több annál jobb, kb. 50cm mélységgel.


A kérdésre is válaszolva:

A kézhez szoktatás alapja a kézből etetés más különben mivel akarod elnyerni a bizalmukat(kézhez szoktatás = a madarak bizalmának elnyerése). A semmiből nem fogják tudni hogy nem bántani/megenni akarod őket. Naponta sokszor ahányszor csak tudsz nyúlj be hozzájuk és etesd őket kézből változatosan. Hol csak úgy fürtös kölessel, hol némi lemorzsolt fürtös kölessel tenyérből, hol úgy hogy a kezedre kelljen állniuk az evéshez, hol úgy hogy nem odateszed a kezed benne a kajával ahol ők vannak hanem kicsit odébb hogy a kezedhez kelljen menniük az ülőrúdon,stb.

Aztán mint írtam simán ki is engedheted őket. Előtte feltétlenül tedd madárbiztossá a szobát és csinálj nekik kiülőt/kiülőket. És kinn is etesd őket kézből. Miközben a kezedből esznek úgy hogy rajtad is állnak észrevétlenül vissza tudod tenni őket a kalitkába.

2014. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!