Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja lehet a hullámos...

Kedves97 kérdése:

Mi baja lehet a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés
6 hónapja van nállam eddig minden oké volt de mostanába nagyon agresszív folyamatosan megcsíp. Odaszáll hozzám beszélek hozzá és megcsíp pedig semmit sem csinálok vele,és folyamatosan rikácsol nem csak csipog hanem rikácsol és nem értem mi történhetett vele :(

2014. dec. 28. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy pár van. Először a tojó volt itt, rá egy évre lett véve a hím. 360 fokos fordulatot vett a tojó. Az addig riadt vadóc madár tenyérbe fogható szelídebb madár lett, és életvidámabb aktívabb lett. Tévhit hogy nem lehet idomítani már ha van társa. ég bátrabbak ha ketten vannak. Amúgy lehet te érzed csípésnek, lehet ő játszana veled. Az enyém is, főleg a hím elég erősen csipked, sokszor a körömágyamat szorítja össze na az tényleg fájdalmas de tudom hogy csak játékból csinálja. Foglalkozz vele sokat, engedd ki naponta repülni, az lételemük.
2014. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az enyém hím, egyedül van, biztos hogy nem játékból csíp szokta aztis de tudom mikor csíp meg rendesen. foglalkozok vele rendesen főleg most hogy szünet van. ki van engedve a szobámba folyamatosan akkor repül mikor kedve van :). kézhez van szokatva szokott a vállamra is szállni meg minden, csak mostanába valamiért agresszív :/
2014. dec. 28. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Bárcsak minden egyedüli papagáj így viselkedne. Akkor legalább sokkal kevesebb egyedül sínylődő madár lenne.


Az agresszivitásának az oka az hogy ivarérik ez olyan mint az embernél a kamaszkor. Mivel nincs fajtára rákényszeríted, rákényszerül hogy veled foglalkozzon de mivel te egyáltalán nem vagy a fajtársa, nem ugyanazt a nyelvet beszélitek így nem tud úgy kommunikálni veled ahogy a fajtársával tenné és te se úgy kommunikálsz vele ahogy ő megértené így agresszió lesz belőle. A fajtársának most kezdene el teljes erőbedobással udvarolni, etetné, vakargatná, próbálkozna párosodni is vele erre készteti az ivarérés mert tombolnak a hormonjai. Veled viszont nem tud mit kezdeni így a feszültségéből agresszió lesz.


Megoldás: vegyél mellé fajtársat. Nem muszáj tojót lehet egy hasonló korú hím is. Egyáltalán nem jó nekik az egyedül tartás mivel prédaállatok,csapatmadarak. Kínzás nekik egyedül. Arról nem is beszélve hogy ilyen és ehhez hasonló viselkedésproblémákat okoz.



Azt is megjegyzem hogy fajtárs mellett is lehet agresszió,stb de ebben az esetben nem a madár feszültségéből ered hanem abból hogy mint említettem ez az időszak olyan mint a kamaszkor tehát ők is próbálgatják meddig mehetnek el, feszegetik a határokat. Olyanra gondolok hogy ha pl. eddig simán beraktad a kalitkába akkor most lehet hogy elrepül esetleg megcsíp amikor be akarod rakni vagy játék közben erősebbet csíp de ha nem hagyod rá a dolgot akkor nem válik szokásává ez a viselkedés és ivarérés után csak időnként fog próbálkozni. Tehát ha elrepül amikor te betennéd akkor menj utána és ne hagyd kinn tovább egy perccel se, ha eltervezted hogy berakod akkor vidd is véghez akárhogy ellenkezik, ha erősebben csíp szólj rá, fújd meg a fejét, rázd meg a kezed vagy bármi amivel rá tudod venni hogy abbahagyja és következetesen alkalmazd is.

2014. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem is csak játékból csíp.megszeretett téged. az enyém is ezt csinálja.
2014. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!