Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan rakjak nimfa papagájra...

Hogyan rakjak nimfa papagájra hámot?

Figyelt kérdés
Kézhez szoktatott papagájomra szeretnék hámot rakni de nem tudom hogy kell és nem merem így információ nélkül ne hogy elszabaduljon és elrepüljön.Lehet simogatni mert nagyon aranyos és engedi mindig csak rajtam lóg és szeretném nyáron vagy tavasszal mikor már melegebb van reptetni.Csak nem tudom hogy rakjak rá hámot. KÉRLEK SEGÍTSETEK

2015. jan. 7. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello

A hámhoz a papagájokat hozzá kell szoktatni,nem olyan könnyű feladni rájuk mint egy kutyára, és utána télen is rá kell rakni, nehogy elszokjon tőle...

[link]

Ja és nem mindegy szerintem, hogy milyen hámot raksz rá:

[link] -erre mondják sokan, hogy ez a legjobb

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=mkh_9HMsprU

Itt még olvashatsz: [link]

2015. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, erre mondják, hogy nagyon jó:

[link]

2015. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi megnézem az oldalakat rögtön :))) De azért még ha valaki tud még ezeken kívül az midenképp irjon
2015. jan. 7. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Így igaz. Hozzá kell őket szoktatni fokozatosan.

A magyar kamikazee még nagyon kezdetleges hám. Igazán engedelmes, szelíd és türelmes madárra lehet csak rátenni mert sok macera rájuk tenni. És a karabiner se a legjobb megoldás mert egy nagyobb papagáj könnyen kinyithatja.

A legjobb a külföldi Aviator. Rárakás és szökési esély szempontjából is.


Youtube keresőbe ha beírod "parrot harness training" sok videót találsz hámhoz szoktatásról. Pl: https://www.youtube.com/watch?v=QdJ8mLoep4k

A kamikazze oldalán lévő szoktatási módszer(amit az első válaszoló belinkelt) csak egy alap. Az adott madár személyiségétől, szelídségétől függően lehet rajt változtatni. Sokan jutalomfalatot is használnak.

Az a fontos hogy ne hagyd már az elején se hogy rágcsálja a hámot a gumit meg végképp ne.


Én a 2 nimfámat szoktattam hámhoz. Kamikazee-t használok mert szerencsére ezt is meg tudták szokni.

2015. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!