Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek melyik a legszebb...

Mate2004 kérdése:

Szerintetek melyik a legszebb papagáj?

Figyelt kérdés
Milyet vegyek?
2015. jan. 8. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a sárga-kék ara a legszebb, és hullámosat, vagy nimfát vegyél attól függően, mekkora a kalitka.
2015. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annyira nehéz választani tényleg mert némelyik olyan csiribiri színes, tetszetős.

Először is mielőtt bármelyik mellett kikötnél előbb alaposan tanulmányozd a tartási feltételeit, a fajra jellemző dolgokat, hogy mekkora helyed van, mennyit tudsz rá költeni és a tenyésztő is tud tanáccsal szolgálni. Mert üzletben nem érdemes vásárolni, ki tudja, honnan vannak, milyen igénytelen szaporítótól és mióta élnek nála. Egy tenyésztő mindent el tud neked mondani és gyakran kézzel nevelik, hogy kedvesebb, bátrabb legyen. És a tenyésztőtől olcsóbb is. Én is szeretem a papagájokat volt egy rozellám egy nimfám és hullámosok is.

A nimfa irgalmatlan hangos volt nekem a rozella jött be.


Ha kezdő vagy akkor hullámost vagy kisebb énekes madarakat ajánlanék később lehet nagyobbakkal is próbálkozni.

Én is hullámosokkal kezdtem majd jött a nimfa és mellé egy rozella elég szépen kijöttek egymással.


Linkelek neked szép papikat, amikhez itthon is hozzá tudsz jutni:


Törpe papagáj


[link]


Rozella


Van néhány színváltozata érdemes megnézni, melyik tetszik jobban.


[link]


Lóri


[link] #tbm=isch&q=l%C3%B3ri+papag%C3%A1j&imgdii=_&imgrc=UJLgJ6WjbR55CM%253A%3BQz-qnkK6ZpHMiM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg5.lapunk.hu%252Ftarhely%252Fpapagajok%252Fgaleria%252F320078.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fpapagajok.lapunk.hu%252F%253Fmodul%253Dgaleria%2526a%253D31221%3B500%3B375


Pennant papagáj hasonlít a rozellához.


[link] #tbm=isch&q=pennant+papag%C3%A1j&imgdii=_


Rózsásfejű törpe papi


[link] #tbm=isch&q=r%C3%B3zs%C3%A1sfej%C5%B1+t%C3%B6rpepapag%C3%A1j&imgdii=_


Bourk papagáj


[link] #tbm=isch&q=bourk+papag%C3%A1j&revid=1880837009&imgdii=_


Szóval előbb kicsikkel vagy közepesekkel kezdd tanulj meg velük bánni aztán jöhetnek a kicsivel nagyobbak is.


Hatalmas bohócok viszont irgalmatlan szemetet csinálnak sokat kell takarítani a kalitka után. És röptetni is kell őket erre készülj fel de ha megszokják a kalitkájukat akkor maguktól is visszamennek.

2015. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az hogy melyik faj a legszebb szerintem/tünk egyáltalán nem biztos hogy megegyezik azzal a fajjal amit venned kell/kéne.


Hogy milyet vegyél?

Olyat amelyiknek tudod biztosítani a szükséges tartási körülményeket. Amelyiknek a szükségletei, személyisége, tulajdonságai igazodnak, illenek az életedhez, életstílusodhoz és a papagájos tapasztalataidhoz, tudásodhoz.

Hogy melyik ez a faj csak te tudhatod. Illetve hogyha leírod volt-e már papagájod, mik az elképzeléseid, mik az elvárásaid, miért akarsz papagájt és milyen körülményeket tudnál biztosítani nekik akkor talán mi is tudunk segíteni a fajválasztásban.

2015. jan. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a szépséget nézzük nekem nagyon tetszik a Jákópapagáj, az arák, és a szivárványos lóri is. Nekem a nagyobbak tetszenek jobban. De ettől függetlenül tartani most csak két hullámost tudok, erre van helyem, pénzem, lehetőségem. Vételre is inkább hullámos, nimfa, kecske, vagy törpepapagájt ajánlok.
2015. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nimfapapagájt vegyél mert szép, aranyos, okos, sok féle színváltozatban van és nem annyira igényes.De akármiet veszel azt párba vedd.
2015. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Ara (Számomra a piros a legszebb szín az aráknál. Még nem volt ilyen papagájom, de egyszer szeretnék) : [link]

2. Nimfa (egyszerűen olyan aranyosak, szerethetőek, okosak, és szépek): [link]

3. Hullámos (Írtó aranyosak amikor csipognak, meg olyan gyorsan repülnek, és kis kíváncsiskodóak..legalább is az enyém ilyen:3) [link]

2015. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!