Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehetne "bérelni" galambás...

Hol lehetne "bérelni" galambász héját, vagy vadász sólymot? Vagy olyan cég elérhetősége érdekelne, akik galambirtással foglalkoznak.

Figyelt kérdés
1,5éve reggel 4-től este 9-ig turbékolnak ezek a mocskos galambok a portán, és kb 50m-es körzetében.Nem tudok tőlük sem aladni, sem dolgozni,párszor már sírtam is emiatt... a patkánymérget nem eszik meg,-ha valaki azzal jön hogy védett, annak annyit, hoyg egy állat élete sem ér annyit hogy idegösszeomlást kapjak miatta. Ha pedig üvöltözök rájuk az udvaron mint a sakál,(lehet már kaptam is) vagy kővel dobálom őket, arra sem reagálnak. Láttam "madár riasztó" mű ragadozómadarakat, de a "galambjaim" még az igazi hollótól sem félnek. Fegyverre sajnos nincs pénzem, kb. ugyan annyiba lenne mint hangszigetelni a szobám. Lassan ott tartok hogy ólmot öntök a fülembe. -Vagy hogyan kell olyan galambetetőt építeni amiből esznek is és mi a kedvenc ételük? -kipróbálnám rajtuk az összes mérget amit csak be lehet legálisan szerezni...

2015. jan. 13. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Abba még nem gondoltál bele te nagyon egyszerű,hogy ha etetőben mérget raksz ki,azt más állat is megeheti??Ha az épületbe fészkelték be magukat,akkor valami dróttal-hálóval le kell zárni azokat a helyeket,ahol bemászhatnak,vagy ilyen kis fémtüskés vackokat lerakni oda,ahol ücsörögni szoktak.Vagy szerezz be macskát.Nem értem,miért kell egyből fegyvereken,meg mérgeken gondolkodni...
2015. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A telek mögötti szántóföldön van egy villanyvezeték kb 20 méterre azon üldögélnek sorban, meg a szomszéd fáin, és a ház előtti telefonpóznán.. Nem tudom hol fészkelnek.A 3. szomszéd tartott galambokat de azt mondta azok nem az övéi, fél éve adtam neki 20.000.- -hogy vágja le a sajátjait, meg is tette, de még így is maratt a környéken vag y15-20 vadgalamb. Az meg hogy más állat is megeszi a mérget...c, az sem érdekel ha ember eszi meg, erről ennyit. Kipróbálom ezt a csapóhálós dolgot [link] ha működik akkor már csap egy lapát kell a probléma megoldásához.


Az összes madárpártoló embernek azt kívánom , hogy "bújon" náluk is napi 16-17-órán át galamb a fülükbe 1,5-éven át

2015. jan. 13. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Hát,gratulálok.Nyomorult egy elmebeteg lehetsz,ha fizetsz másnak azért,hogy leölje a saját állatait,mert a drága kicsi lelkecskédet zavarja a galambok hangja...És külön taps,hogy az sem érdekel,ki kajál a méregbe....Egyszerűbb lenne,ha te magad nyalnád be. Én nem másfél éve,de már egy évtizede élek mindennapos papagájüvöltözésben,na kiskomám,a galambturbékolás az sehol sincs ehhez képest,egy hét alatt már felakasztanád magad mellettük.Költözz valami túlzsúfolt betondzsungelbe,ahol max tévén látsz valamit a világból...
2015. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

En teljes mertekben megertelek. Aki nem eli at azt, hogy napokon/honapokon keresztul az alvasat allatok zaja zavarja, annak fogalma sincs mit beszel! Az ember fontosabb mint az allat, es az egeszseg meginkabb.


Nalunk a helyzet, hogy a parom ejszakai muszakban dolgozik. O hajnali 1tol alszik (aludna) kb. reggel 9ig, de mar 6kor a varjak elkezdenek uvolteni. A galambokat meg se hallom, a varjak rikacsolasa qrvara idegesito.


2 dolog van, ami idaig segitett, az egyik a "zene" a masik a csuzli.

Vettem egy lemezt, amin semmi mas nincs, csak par percenkent mindenfele ragadozo madarak hivasa. Percekig csond, majd egy solyom, vagy par perc mulva egy sas, meg kitugyja, nem ismerem fel oket. Elinditom a zenet a telon es kirakom a parkanyra. Ugy tunik h par perc mulva elrepulnek a dogok de sajnos ez nem a legjobb megoldas, mert egyreszt nem vagyok mindig otthon es a telot viszem magammal, masreszt neha a solyom kialltas a paromat is felebreszti.


A masik pedig a csuzli, ami tutti tipp, foleg hogy a parom egyre ugyesebben celoz, es legutobb en is lattam/hallottam ahogy nyekkent egyet az egyik varju es ugy elrepult mintha kergetnek :) De sajnos a csuzlit csak akkor tudja hasznalni, ha mar felkelt es akkor az alvasa mar ment a levesbe...


(megsugom, legpuskaval is probalkoztunk mar, eltalalni meg sosem sikerult, de a golyo csattanasa a teton vagy vmi kemeny targyon meg szokta oket ilyeszteni)

2015. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kitugyja <- uuu ez nagyon gaz, szegyenlem is magam.......bocsanat!

:D

2015. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ebigél válasza:
Szia. Nem tudom honnan irtál,vagy megoldottad e a gondod,de én anno egy remek lövészre biztam. Kilőtte a nálam tanyázó galambokat,el is vitte. Szerintem elég alapos volt. Ha érdekel megadom a számát. De azért előbb szólnék neki is. Üdv: Ebi
2015. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most léptem be 2022-ben ide.. átnézegetem az akkori kérdésimet, amelyekre azóta a válasz is megkerült!


NO a galambos dologgal az lett, hogy a szomszéd feldobta a pacskert.. azóta a galambjai is, kiderült hogy hazudott a bíróságon , hazudott az utcán hazudott szemtől szembe... a galambok meg belenéztek pár sörétbe.

2022. szept. 28. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!