Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meghal a papagájom? ) : többi...

Meghal a papagájom? ) : többi lent.

Figyelt kérdés

Már pár hete elkezdett a feje, hogy is mondjam, elferdülni, elgörnyedni? - oldalra. Mostmár teljesen kezd neki lejjebb menni, vagy hogy mondjam, oldalra. Már nagyon öreg ő. De fura, hogy ez lassan december vége óta kezdett lenni, viszont a fejét már nagyon rég óta néha-néha nem tudta tartani, de akkor úgy csinált mintha bólogatna.

Most is csipog, figyel (hallgat a nevére...kb visszaszól), meg eszik, iszik és mozog is, nem is kicsit. De aggódom érte, mert rosszabb lett pár napja, mert mint mondtam egyre jobban elfordul a feje oldalra.

Törpepapagáj amúgy, rózsás fejű.

Mire számítsak? 2 > éves korom óta velem van és olyan okos mint egy kutya szinte... most vagyok 20 éves lassan-lassan.


2015. jan. 13. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szép dolog, hogy ennyit megélt már.
2015. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az oké meg igaz...nade valami konkrét válasz?

Most néztem amúgy, vidáman eszik...

Fájna ha elveszíteném, nagyon szeretem :(

2015. jan. 13. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem is máról holnapra, de fel kell készülnöd rövidesen az elvesztésére. Ő már finoman szólva is öreg. Nekem is volt törpepapagájom, hihetetlen, milyen okosak, kedvesek, igazi társak. A madárkád emberévben számolva már jóval 100 éven felül van. Remek gazdája lehetsz, hogy ennyi évet megélt melletted. És mindent megadtál Neki, és Ő is szeret Téged.

Egyszer mind elmegyünk. Tudom, hogy sablonszöveg, de a szívedben akkor is élni fog, ha egyszer már nem lesz.

Élvezz ki vele minden percet, és ha eljön az ideje, gondolj arra, hogy teljes, boldog életet kapott Tőled.

Mostanában azt látod rajta, hogy hogy öregszik. Egyre gyorsabban fog öregedni, de ne ijedj meg, csak készülj fel az elkerülhetetlen jövőre.

2015. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömeknek volt egy hullamosa, egy piacon vettek, nem tudni mennyi idős. Egy ido utan neki is elkezdett igy lekonyulni a feje ahogy írtad. Ök nem gondoskodtak rola, mert a gyerekek megunták, ezert mi örökbe fogadtuk. Ez kb három eve volt. Azóta is ugyanez a helyzet a fejével, plusz nem tud mar repülni. Pár hete elkezdett hullani a szep kék tolla es tiszta feher pehely lett a teste, a fejet leszámítva, mert az még szep. Sokáig kerestük az okát, megkérdeztem állatorvost is, o azt mondta baleset érhette, nekirepült az ablaküvegnek vagy bármi. De a mostani tollkihullas utan jobban gondolom hogy öregszik.

Szerintem a te madarad is elelhet még pár evet igy, ha kozben jókedvű es eszik normálisan. A mienk jókedvű ugyanúgy.

2015. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Előző valaszolo vagyok. Nem tudom hogy olvasod-e még, de sajnos a mi papagajunk elpusztult tegnap. Igy valószínű tenyleg az öregség miatt voltak ezek a jelek. Szegény dedim meg még repülni tanitgatta az utolsó napjaiban, mert azt hitte csak elfelejtette. :-( De remelem a tied még életben van.
2015. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!