Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a baja? Miért vakarja a...

Mi a baja? Miért vakarja a farát? Férges?

Figyelt kérdés

Van egy nimfapapagájom, azt mondták, hím (igazából nem lehet eldönteni).

A héten valamelyik nap arra ébredtem, hogy ráállt az etetőjére és ott állva az ülőrúdjába vakarja a végbélnyílását/ faroktövét, miközben elégedetten tyutyog. Először igen mókás volt, ahogyan ott áll, leszegett farokkal és vakaródzik. De minden nap, többször is ezt csinálja. Egyedül van tartva...


2015. jan. 18. 13:02
 1/7 anonim válasza:
Slagold le
2015. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet azt hiszi hogy nőstény nekünk is ez volt vettünk mellé egy nőstényt és semmi baja
2015. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja csak az a helyzet hogy tojó és hormonos.


Így párosodnak a tojók az ülőrúdpöcökkel, egyéb dolgokkal amihez hozzá tudják nyomni a hátsójukat.

A nimfa tojók sajnos nagyon hajlamosak elkezdeni tojni és nem lehet leállítani őket így végkimerülésig tojnak. Főleg az egyedüli tojók hajlamosak erre mert az ember nem teljes értékű társ a papagájoknak így unatkoznak, hiányolják a fajtársat és a nimfa tojók így úgymond tojnak maguknak társaságot. Ezt megelőzni párral/fajtárssal, sok elfoglaltsággal és minél több repüléssel lehet de 100%-ig biztos módszer nincs. Ez a viselkedés a nimfák túltenyésztése miatt alakult ki.


Rendezzétek át úgy a kalitkáját hogy semmihez se tudja így hozzányomni a hátsóját. A játékait rendezzétek úgy hogy ne érjenek a hátához és ti se simogassátok a hátát,szárnyát. Naponta csak 8-10 órát legyen világosban. A kalitkája ne legyen odúszerű tehát ne legyen letakarva, ne legyen a tetejére pakolva semmi, legyen minél nyitottabb. Kaja mindig annyi legyen előtte amennyi az napra elég tehát ne legyen többlet-kaja. A kalitkája legyen minél nagyobb 1-másfél méter körüli és legyen benne sokféle elfoglaltsága. Legyen kiengedve sokat és kinn is legyen kiülője rajta sok elfoglaltság. És nagyon de nagyon jó lenne ha vennétek mellé egy hímet.

2015. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok

Én épp a hormonos tojó nimfámmal küzdök ezért ugrott be egyből az amit írtam.

De most újraolvasva a kérdést nem biztos hogy tojó nimfád van de a tyutyogás/pittyegés tojóra utal. Tegyél fel róla képet. Mennyi idős? Szokott dallamos hangokat kiadni? Vagy csőrrel kopogni, bólogatni, ugrálni?

2015. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Képet nem tudok felrakni, maximum leírni, hogy néz ki...

A feje sárga, a fülfoltja élénk vörös, tarkója, háta, szárnya, bóbitája szürke.

Valamint valami prutyiprutyi hangot szokott kiadni ha enni adunk neki...

vagy krutyukrutyu... Csipog is, rengeteget. Tojást nem tojik, nincs odúja, a ketrecesincs letakarva, rá sincs pakolva. Ki szoktuk engedni és a hullámos papagájokhoz is néha be van rakva, csak mindig terrorizálja őket, ezért néha... simizést nem hagyja, maximum puszi a fejére... azt nagyon szereti... de csak nekem engedi.. a vakarózás csak kora reggel, délben, és este van.

2015. jan. 21. 19:24
 6/7 A kérdező kommentje:

De a nagymamám testvére ( nagy nimfa, hullámos, tyúk és galamb tenyésztő) ma volt nálunk, elmagyarázni nem tudtam neki a kérdésem, mert kora miatt kicsit nagyon rosszul hall :/ de amikor odavittem neki, mindjárt felkiáltott: ,, jaj de szép hím!! Nekem is volt ilyenem, de nem ilyen szép!!!"

Sajnos nem tudna adni neki párt, mert nyudíjas otthonba fog költözni, ezért eladta az összes állatát... az utolsó nimfa párt nekünk ígérte, de végül eladta másnak...

2015. jan. 21. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyetlen színváltozat a vadas(vad színű) aminél leírásból is biztosra meg lehet állapítani a nemüket és szerencsére neked egy vadas hímed van.

A citromsárga fej ennél a színváltozatnál csak a hímekre jellemző.

De a lényegen nem változtat: hormonos és az ülőrúdjával párosodik.


Fajtársat neki más tenyésztőtől is lehet szerezni. De ha van kedved ilyenhez akkor az is nagyszerű lenne ha nézegetnéd a hirdetéseket(jófogás,olx,vatera) és egy megunt nimfát vennél így megmentenéd őt(ritkán szoktam nézegetni és a hirdetett madarak többsége nagyon rossz körülmények között van tartva gondolok itt olyanra hogy körkalitka vagy szögletes de nagyon kicsi kalitka műanyag ülőrúddal és tükörrel ez így egybe... már a képet látva elborzad az ember hogy milyen nyomorúságos élete lehetett eddig szegény madárnak).

2015. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!